Boston zázračně otočil rozhodující utkání s Torontem a postupuje ve Stanley Cupu dál

Drama se šťastným koncem prožili v NHL hokejisté Bostonu a postoupili do čtvrtfinále Stanley Cupu. Dokázali totiž zvrátit proti Torontu prakticky ztracený sedmý zápas a vyhrát 5:4 v prodloužení. Z 1. kola se dostali do dalších bojů play-off i hráči New Yorku Rangers.

Bostonským hrdinou se stal Patrice Bergeron (vepředu)

Bostonským hrdinou se stal Patrice Bergeron (vepředu) | Zdroj: Reuters

Boston se sice dostal v 6. minutě do vedení, pak ale hráči Bruins jen sledovali, jak skóre narůstá na straně Toronta.

Když zvýšil ve 46. minutě Kadri už na 4:1 pro hostující tým, zdálo se být o postupujícím jasno. Jenže Boston se nevzdal a předvedl fantastický závěr.

Šanci na obrat dal domácím v polovině třetí třetiny Horton, kterému asistoval i David Krejčí. Další dvě branky pak přišly při power play Bruins. Nejprve v čase 58:38 dorazil do branky Chárovu střelu Lucic a Boston ucítil naději.

Domácí pokračovali ve hře bez gólmana, puk putoval u modré čáry po ose Jágr – Bergeron – Krejčí, vrátil se zpět ke kanadskému útočníkovi a ten 51 sekund před koncem vyrovnal na 4:4. Velkou příležitost rozhodnout pak měl ještě Peverley, jenže nedal.

Boston to ovšem ve výsledku mrzet nemuselo. Na začátku 7. minuty prodloužení si vytvořil tlak v útočném pásmu, který vyústil až do střely Bergerona do odkryté branky. Bruins tak po dramatickém průběhu zápasu vyhráli 5:4 v prvním nastavení a čeká je tým New Yorku Rangers.

Ten si zajistil v rozhodujícím sedmém utkání postup daleko snadněji. A výrazný podíl na tom měl gólman Henrik Lundqvist, který podruhé za sebou udržel nulu. Jezdci i jeho zásluhou zvítězili ve Washingtonu 5:0.

NHL - 1. kolo play-off:

Boston - Toronto 5:4 v prodl. (1:1, 0:1, 3:2 - 1:0)
Branky: 60. a 67. Bergeron (na první Krejčí a Jágr), 6. Bartkowski, 50. Horton (Krejčí), 59. Lucic - 10. a 26. Franson, 43. Kessel, 46. Kadri. Střely na branku: 35:28. Diváci: 17 565. Konečný stav série: 4:3.

Washington - New York Rangers 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Branky: 14. Asham, 24. Pyatt, 26. Del Zotto, 41. Callahan, 47. Zuccarello. Střely na branku: 35:27. Diváci: 18 506. Konečný stav série: 3:4.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít