Brankář Neuvirth pomohl Washingtonu k vítězství nad Carolinou

Gólman Michal Neuvirth nastoupil za Washington podruhé v sezóně NHL od první minuty a opět slaví výhru. Capitals vyhráli na ledě Caroliny 5:1. Z Čechů bodovali tentokrát asistencemi Kuba z Ottawy, Polák se Sobotkou ze St.Louis a Dvořák z Dallasu.

Gólman Washingtonu Capitals Michal Neuvirth

Gólman Washingtonu Capitals Michal Neuvirth | Zdroj: ČTK

Neuvirth tvoří ve Washingtonu brankářskou dvojici se zkušeným Tomášem Vokounem, který zatím odchytal většinu utkání. Tentokrát ale dostal podruhé v sezóně přednost od začátku mladší z obou českých gólmanů.

Inkasoval už sice ve 4. minutě, poté ale předvedl v Carolině 24 úspěšných zákroků. Capitals i jeho zásluhou po prohrané první třetině skóre otočili a nakonec vyhráli 5:1.

K výhře St. Louis nad Vancouverem 3:2 přispěli bodově i obránce Roman Polák a útočník Vladimír Sobotka, kteří asistovali u branek T.J.Oshieho.

Gólovou přestřelku viděli diváci v Dallasu, kde domácí tým porazil Colorado 7:6 v prodloužení. Na jednu z branek vítězů přihrával Radek Dvořák, hostům nepomohl ani hattrick Matta Duchena.

Do statistik se z českých hráčů zapsal ještě asistencí obránce Filip Kuba, Ottawa ale podlehla Montrealu 1:2.

Druhý hattrick dne předvedl kromě Duchena ještě Steven Stamkos z Tampy Bay. Lightnings i díky jeho gólovému příspěvku porazili Chicago 5:4 v prodloužení.

Carolina - Washington 1:5 (1:0, 0:2, 0:3)
Branky: 4. A. Stewart - 22. Halpern, 23. Brouwer, 44. Carlson, 51. Eakin, 56. Bäckström. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington celé utkání, inkasoval jeden gól z 25 střel a úspěšnost zásahů měl 96 procent. Střely na branku: 25:32. Diváci: 14.589

Buffalo - Calgary 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky: 8. Stafford, 42. Gerbe - 46. Tanguay. Střely na branku: 44:30. Diváci: 18.690.

Ottawa - Montreal 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 42. Z. Smith (Kuba) - 34. Cole, 37. A. Kosticyn. Střely na branku: 34:26. Diváci: 20.329

Tampa Bay - Chicago 5:4 v prodl. (0:0, 4:4, 0:0 - 1:0)
Branky: 21., 32. a 40. Stamkos, 25. B. Connolly, 65. Lecavalier - 22. a 28. Sharp, 27. Hossa, 28. Carcillo. Střely na branku: 32:32. Diváci: 19.204

St. Louis - Vancouver 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: 15. a 22. Oshie (na první Polák, na druhou Sobotka), 46. Backes - 14. Burrows, 41. Kesler. Střely na branku: 28:30. Diváci:19.150

Dallas - Colorado 7:6 v prodl. (0:2, 4:2, 2:2 - 1:0)
Branky: 26. a 64. Eriksson, 33. Souray, 36. Fiddler, 38. Goligoski, 47. Nyström (Dvořák), 56. Benn - 13., 38. a 49. Duchene, 6. McClement, 39. Stastny, 42. Winnik. Střely na branku: 29:40. Diváci: 11.981

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít