Brankář Neuvirth udržel v NHL druhou nulu v sezóně

Český gólman Michal Neuvirth nastoupil poprvé od 18. ledna, kdy se zranil v zápase s Philadelphií, do branky Washingtonu a hned udržel čisté konto. Capitals vyhráli i jeho zásluhou nad Pittsburghem 3:0.

Michal Neuvirth

Michal Neuvirth | Foto: Vít Pohanka | Zdroj: Český rozhlas

Neuvirth předvedl v zápase s Pittsburghem, kterému chybí zraněné hvězdy Malkin s Crosbym, jistý výkon a byl po zásluze vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Capitals se dostali zásluhou Laicha do vedení v závěru první třetiny, v každé další potom přidali po jedné brance. Trefili se ještě Johansson a Knuble.

V poslední době zlepšující se New Jersey vyhrálo v Montrealu 4:1, po úvodní třetině ale odstoupil kvůli zranění kolena gólman Martin Brodeur. Do vedení v kanadském bodování NHL se vrátil zároveň i její nejlepší střelec Steven Stamkos, který pomohl k výhře Tampy Bay nad St.Louis 4:3 v prodloužení jednou brankou a třemi asistencemi.

Výsledky NHL:

Washington - Pittsburgh 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 19. Laich, 24. Johansson, 60. Knuble. Střely na branku: 24:22. Český brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington 60 minut a neinkasoval. Diváci: 18.398

Montreal - New Jersey 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky: 27. Subban - 5. a 59. Kovalčuk, 2. Zubrus, 24. Zajac. Střely na branku: 26:30. Diváci: 21.273

Tampa Bay - St. Louis 4:3 v prodl. (1:0, 2:3, 0:0 - 1:0)
Branky: 19. Stamkos, 23. Moore, 34. Downie, 65. Lecavalier - 21. Berglund, 32. Backes, 34. Nikitin. Střely na branku: 40:32. Diváci: 14.896

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít