Brankář Neuvirth vychytal v NHL nulu v Montrealu

Hokejový brankář Washingtonu Michal Neuvirth byl hlavní hvězdou duelu NHL v Montrealu. Český gólman pochytal všech 31 střel soupeře a dovedl Capitals k výhře 3:0. Neuvirth udržel čisté konto podruhé v letošní sezóně a zaznamenal první vítězství od 20. prosince.

Brankář Washingtonu Capitals Michal Neuvirth

Brankář Washingtonu Capitals Michal Neuvirth | Zdroj: ČTK

"Jejich brankář byl vynikající. Střely zvládl chytat a nevyrážel je před sebe. A k těm, které vyrazil, jsme se nedostali. protože obránci Washingtonu udělali před brankářem skvělou práci," pochválil Neuvirtha trenér Montrealu Randy Cunneyworth.

Canadiens svého soupeře jednoznačně přestříleli poměrem 31:16, ale za deset minut prohrávali 0:2 po gólech Perreulta a Johanssona. Capitals se poté soustředili na defenzivu a ve 31. minutě skórovali potřetí zásluhou Ovečkina.

Florida vedla ještě na začátku třetí třetiny v Coloradu 3:1, nakonec se ale musela spokojit pouze s bodem za prohru 3:4 v prodloužení. Dva góly Avalanche dal Peter Mueller, který kvůli zdravotním problémům vynechal celou loňskou sezónu a v té letošní nehrál v jednačtyřiceti z úvodních 44 zápasů. K výhře Colorada pomohl jednou asistencí Milan Hejduk, v dresu Floridy přihrál na jeden gól Michal Řepík.

Hokejistům Anaheimu se v posledních duelech daří. Jeden z nejhorších týmů letošní sezóny porazil Phoenix vysoko 6:2 a získal třináct ze čtrnácti možných bodů. Tři body za dvě branky a asistenci si připsal obránce Ducks Francois Beauchemin.

Chicago porazilo Buffalo také 6:2 a bodově dostihlo vedoucí tým NHL New York Rangers. Dva góly Blackhawks dal kapitán týmu Jonathan Toews.

Montreal - Washington 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
Branky: 5. M. Perreault, 9. Johansson, 31. Ovečkin. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington celý zápas a z 31 střel neinkasoval. Střely na branku: 31:16. Diváci: 21.273

Chicago - Buffalo 6:2 (2:1, 2:1, 2:0)
Branky: 16. a 47. Toews, 13. Shaw, 26. Hossa, 34. Hayes, 45. Bolland - 10. a 24. Pominville. Střely na branku: 35:27. Diváci: 21.114

Colorado - Florida 4:3 v prodl. (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)
Branky: 27. a 44. Mueller (na druhou Hejduk), 57. Stastny, 64. O'Reilly - 15. Goc (Řepík), 39. Weiss, 41. Kopecký. Střely na branku: 44:29. Diváci: 13.465

Anaheim - Phoenix 6:2 (2:1, 2:1, 2:0)
Branky: 16. a 35. Beauchemin, 14. Hagman, 39. J. Blake, 44. Beleskey, 57. Perry - 9. Chipchura (Rozsíval), 30. Langkow. Střely na branku: 21:27. Diváci: 12.281