Brankář Pavelec odmítl Petrohrad a je rád za pětiletou smlouvu s Winnipegem

Poklidné léto zažívá hokejový gólman Ondřej Pavelec. O čtyřiadvacetiletého mistra světa z roku 2010 se sice zajímal ruský Petrohrad, nakonec ale zůstal ve Winnipegu. S kanadským klubem podepsal pětiletý kontrakt, který mu zajistí nejen klidnou hokejovou budoucnost, ale také příjem ve výši 19,5 milionu dolarů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Pavelec se chystá na další sezonu ve Winnipegu. Na snímku se svým kamarádem | Foto: Pavel Petr

Ondřeje Pavelce draftovala v roce 2005 Atlanta, odkud se klub před začátkem minulé sezony přestěhoval do Winnipegu. Zájem Petrohradu o jeho služby proto překvapil.

"Neměl jsem podepsanou smlouvu, takže jsem zvažoval i jiné varianty. Klidně to mohlo dopadnout tak, že bych do Petrohradu šel. Oni měli opravdu velký zájem, byl jsem za něj rád, ale prioritou pro mě byla NHL. Jsem tam už sedm let, něco jsem si tam prožil a nechtělo se mi odtud utíkat. A nikdy nevíte, jestli se tam za rok můžete vrátit, nebo nemůžete," vysvětlil Ondřej Pavelec, podle kterého nabídka jednoho z nejbohatších klubů skutečně stála za úvahu.

V případě Kontinentální ligy by navíc gólman, který v uplynulé sezóně zámořské soutěže odchytal osmašedesát zápasů, šel prakticky do neznáma.

Přehrát

00:00 / 00:00

Brankář Ondřej Pavelec podepsal novou pětiletou smlouvu s Winnipegem

"Každý má jiný stal, každému vyhovuje něco jiného. Není tajemstvím, že KHL se snaží vyrovnat NHL, ale myslím, že NHL je pořád někde jinde v zázemí, hotely, cestování. Po hokejové stránce je těžší o tom mluvit, to nevím, to jsem si nevyzkoušel," říká odchovanec Kladna.

Ve Winnipegu si čtyřiadvacetiletý gólman rychle zvykl, ale moc dobře ví, že pro majitelé klubů jsou hráči ve své podstatě jen zbožím. Pětiletá smlouva ho proto těší.

"Je to byznys jako každý jiný a majitelé a manažeři si s vámi dělají, co chtějí. Dlouhá smlouva je super, protože máte jistotu, že pět let budete mít kde hrát. Dřív jsem podepsal třeba na dva roky a už po prvním roce jste ve stresu, že vás čeká sezona, ve které se bude rozhodovat o tom, jestli vás budou chtít, nebo ne. Teď jsem podepsal na pět let, tak budu muset taky něco odvést," uvědomuje si Ondřej Pavelec

Nic samozřejmě není zadarmo. Očekávání je přímo úměrné výši platu. Devatenáct a půl milionu dolarů přeci jen za obětování určitě stojí.

Ondřej Pavelec se chystá na další sezonu ve Winnipegu | Foto: Pavel Petr

"Výše smlouvy odpovídá tomu, jaký tým máme a tomu, co jsme předvedli minulý rok. Určitě jsem s podmínkami spokojený," pochvaluje si český brankář, jehož tým v uplynulé sezoně nepostoupil do play off.

V nové sezoně se i Ondřej Pavelec bude jistě snažit o to, aby jeho tým do vyřazovacích bojů zasáhl. I proto se na konci července znovu vydá na přípravný kemp do Montrealu.

Alena Benešová, Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme