Brankář Slavie Dominik Furch se zapsal do historie české extraligy

Jednadvacetiletý hokejový brankář Slavie Praha Dominik Furch se stal prvním brankářem v historii české extraligy, který se zapsal do listiny střelců. O rekordní zápis se postaral v nedělním utkání v Litvínově, kde jeho tým prohrál 1:2.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dominik Furch si připsal kromě gólu při utkání v Litvínově také několik výborných zákroků | Foto: David Kalvas

Byla to souhra náhod, žádná trefa přes celé kluziště. Slávisté faulovali, rozhodčí signalizoval vyloučení. Litvínovský gólman Franěk odjel z branky, kam puk nečekaně poslal jeho spoluhráč Richard Jareš. Gól byl připsán Furchovi, ten se totiž jako poslední z Pražanů dotkl puku.

„Od pravého betonu. Potřebujete správně nastavit úhel a je to gól. První reakce byl smích, protože to je opravdu kuriózní situace,“ culil se Dominik Furch.

Být zapsán mezi střelce pro něj nebyla žádná novinka, takový kousek se mu totiž povedl už během prvoligového působení v Berouně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Gólman Dominik Furch si jako první brankář v historii připsal v české extralize gól

„Vím, jaké to je. Věděl jsem, že pokud se Vondrka, který honil toho hráče, puku nedotkl, tak to bude připsané mně. Pěkné, potěší to. Akorát to asi bude drahé do kasy,“ měl hrané obavy mladý gólman.

Ten by si přál do třetice skórovat i hokejkou.

„Sen? Člověk na to pomyslí, ale moje práce s holí... Že bych přestřelil celé hřiště, na to nemám, musím ještě potrénovat. Meta to ale rozhodně není. Pokud se to stane, stane se. Nic důležitého to v mém životě ale nebude,“ řekl.

David Kalvas, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme