Brankář Štěpánek vychytal v KHL nulu proti Atlantu

Hokejový brankář Jakub Štěpánek zazářil v jediném sobotním zápase Kontinentální hokejové ligy (KHL) mezi jeho týmem Severstal Čerepovec a Atlantem Mytišči. Český reprezentant pochytal všechny střely soupeře a zasloužil se o vítězství 4:0.

Brankář českého národního týmu Jakub Štěpánek

Brankář českého národního týmu Jakub Štěpánek | Zdroj: ČTK

Jakub Štěpánek v brance Čerepovce pochytal všech 25 střel soupeře a zaznamenal svou druhou nulu v sezóně, o jednu méně než je jeho maximum během čtyřletého působení v KHL.

Domácí se dostali do dvoubrankového vedení v první třetině po gólech Bušujeva a Bučněviče. Právě Pavel Bučněvič byl po Štěpánkovi největší hvězdou zápasu. Ve druhé třetině přidal druhý gól a čtyři minuty před koncem ještě asistoval u čtvrté branky Severstalu.

Čerepovec díky vítězství nad Atlantem ještě drží šance na postup do play off. Momentálně je sice na 22. místě KHL, ale elitní šestnáctku ztrácí jen šest bodů.