Brankář Vokoun střídal v NHL už po šesti minutách

Pouhých šest minut vydržel v brance Washingtonu Tomáš Vokoun v duelu NHL v Carolině. Hurricanes vedli právě po šesti minutách 2:0 a český gólman přepustil své místo krajanovi Michalu Neuvirthovi. Ani on ale porážce nezabránil, Carolina zvítězila 5:0. Dvě asistence si připsal útočník Jiří Tlustý, jednu Jaroslav Špaček.

Brankář Washingtonu Tomáš Vokoun vydržel v brance v duelu v Carolině jen šest minut | Zdroj: ČTK

Jiří Tlustý přihrál na první dvě branky Caroliny, které ve čtvrté a šesté minutě dali Justin Faulk a Anthony Stewart. Český útočník bodoval v osmém zápase za sebou, během této série čtyřikrát skóroval a přidal pět nahrávek.

Neuvirth vystřídal v šesté minutě Vokouna a poprvé inkasoval v poslední minutě první třetiny. Do konce utkání ho pak dvakrát překonal Eric Staal, první hvězda duelu. Na druhý gól mu přihrál obránce Jaroslav Špaček. Brankář Caroliny Justin Peters vychytal svou první nulu v NHL.

Ještě o jeden gól víc dala Ottawa v New Yorku domácím Islanders a vyhrála 6:0. Čtyři body za dvě branky a dvě asistence si připsal obránce Erik Karlsson, který v jednadvaceti letech vede produktivitu obránců. Také dalši dva góly dali beci, konkrétně Chris Phillips a Brian Lee. Zbylé dvě trefy obstaral útočník Jason Spezza. Brankář Senators Craig Anderson udržel potřetí v letošní sezóně čisté konto.

Carolina - Washington 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)
Branky: 26. a 46. E. Staal (na druhou Špaček), 4. Faulk (Tlustý), 6. A. Stewart (Tlustý), 20. Nödl. Brankář Tomáš Vokoun odchytal pět minut, inkasoval dvě branky ze 7 střel a úspěšnost zásahů měl 71,43 procenta. Zbytek utkání dochytal Michal Neuvirth, kryl 30 ze 33 střel a úspěšnost zásahů měl 90,91 procenta. Střely na branku: 40:17. Diváci: 16.837

New York Islanders - Ottawa 0:6 (0:3, 0:1, 0:2)
Branky: 2. a 15. Karlsson, 2. a 51. Spezza (na druhou Kuba), 30. Phillips, 50. Lee. Střely na branku: 28:32. Diváci: 15.818