Brankáře Neuvirtha zastihla zpráva o konci výluky v NHL ve vlaku, ve Vítkovicích už nechytal

Hokejisté Vladimír Sobotka a Michael Frolík byli jedinými hráči z NHL, kteří nastoupili ve 37. kole Tisport extraligy poté, co se v zámoří dohodli zástupci soutěže a hráčské asociace na nové kolektivní smlouvě. Ostatní do zápasů nezasáhli. Brankář Michal Neuvirth sice se Spartou do Ostravy přicestoval, utkání ale nakonec strávil na střídačce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sparťanský gólman Neuvirth zasahuje před kladenským Kuchlerem | Zdroj: ČTK

"Dozvěděl jsem se to na cestě k zápasu, jeli jsme vlakem. V plánu bylo, že budu chytat, ale když jsem se dozvěděl, že smlouva byla podepsaná, tak jsme se rozhodli, že bude chytat Švára (Marek Schwarz). Už mám objednanou i letenku, poletím v úterý ráno," popsal situaci před utkáním Michal Neuvirth.

Konec výluky sice přinutil kouče Sparty Josefa Jandače ke změně na postu gólmana a brankáře Washingtonu zase shánět rychle letenky směr Spojené státy, konec výluky ale Neuvirtha nepřekvapil.

"Myslel jsem, že už se to podepíše v sobotu, ale zaplaťpánbůh, že se to podepsalo v neděli. Cením si toho, že mi Sparta dala šanci a jsem spokojený s tím, co jsem tady předvedl. Ale teď už mě zajímá jen to, co bude v Americe," prohlásil Neuvirth.

Přehrát

00:00 / 00:00

Brankář Michal Neuvirth měl původně za Spartu chytat ve Vítkovicích, po zprávě o konci výluky nakonec zůstal na střídačce

Konec výluky znamená je výhrou pro Marka Schwarze, který se do branky Sparty teď dostane mnohem častěji.

"Ta pozice není nikdy pevná, člověk musí podávat výkony, aby tu pozici měl. Neuvi chytal výborně, nebyla šance se do branky dostat. Doufám, že na něj co nejlíp navážu a budeme dál sbírat body," pokusil se o diplomatickou odpověď Marek Schwarz.

"Je to složité, člověk samozřejmě nechce nikomu přát nic špatného, Neuvimu jsem fandil, je to týmový sport, potřebujeme jako tým sbírat body, takže jsem určitě držel palce, ale přece jen to v člověku je, že chce jít do branky, to je jasné," přiznal Schwarz.

Alena Benešová, Radim Sajbot Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme