Brankáři Pavelec s Vokounem dovedli své týmy v NHL k vítězství

Tomáš Vokoun a Ondřej Pavelec se v nočních zápasech NHL blýskli povedenými výkony. První jmenovaný nastoupil na poslední dvacetiminutovku, gól nedostal a Pittsburgh porazil Montreal 1:0. Patnáctou výhru v sezoně vychytal Ondřej Pavelec. Jeho Winnipeg vyhrál v Carolině 4:1.

Ondřej Pavelec likviduje jednu z 24 střel v utkání proti Torontu

Ondřej Pavelec likviduje jednu z 24 střel v utkání proti Torontu | Zdroj: Reuters

Hokejisté Pittsburghu vyhráli už potřinácté v řadě. Jedinou branku utkání proti Canadiens vstřelil ve 34. minutě Sidney Crosby. Kanadský útočník se dál drží s velkým náskokem na čele bodování celé soutěže.

V poslední minutě druhé třetiny se zranil brankář Penguins Mark-André Fleury. Toho nahradil právě Tomáš Vokoun a stejně tak jako on za svá záda nepustil ani jednu střelu. Nejlepší zákrok se mu povedl proti šanci reprezentačního kolegy Tomáše Plekance.

Dařilo se i dalšímu českému brankáři Ondřeji Pavelcovi. Ten přispěl k výhře Winnipegu na ledě Caroliny 38 zákroky. Jets vyhráli 4:1. Jediný, kdo českého gólmana překonal, byl jeho krajan Jiří Tlustý.

Trefili se ještě další dva Češi. Gól a asistence Jakuba Voráčka nestačily Philadelphii na New York Rangers, když Flyers prohráli 2:5, a stejně tak branka Tomáše Fleischmanna Floridě k bodům nepomohla. Panters prohráli v Torontu 2:3.

Výsledky NHL
Toronto - Florida 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Branky: 41. a 44. Lupul, 30. Phaneuf - 7. Fleischmann, 41. Matthias (Kuba)
Střely na branku: 31:42. Diváci: 19 379

Pittsburgh - Montreal 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 34. Crosby
Tomáš Vokoun odchytal za Pittsburgh 20 minut, z 12 střel neinkasoval a úspěšnost zásahů měl 100 procent
Střely na branku: 25:37. Diváci: 18 646

Washington - NY Islanders 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)
Branky: 31. Ribeiro, 34. Carlson - 6. Grabner, 8. Bailey, 55. Tavares
Střely na branku: 22:31. Diváci: 18 506

Carolina - Winnipeg 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky: 7. Tlustý - 14. O. Jokinen, 32. Enström, 37. Antropov, 53. E. Kane
Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 39 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 97,4 procenta.

Střely na branku: 25:14. Diváci: 19 204

St. Louis - Edmonton 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Branky: 12. a 24. Eberle, 26. Hall
Střely na branku: 43:19. Diváci: 17 260

Chicago - Calgary 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 8. Leddy (Rozsíval), 38. Seabrook
Střely na branku: 35:16. Diváci: 21 790

Philadelphia - New York Rangers 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
Branky: 38. Simmonds (Voráček), 47. Voráček - 15. a 48. Nash, 24. B. Richards, 26. Stepan, 53. Kreider
Střely na branku: 34:31. Diváci: 19 961

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít