Bratislava žije hokejem. Problémem ale jsou drahé lístky

Dneškem počínaje upře hokejový svět své zraky ke Slovensku. Právě tam začne světový šampionát. Několik hodin před jeho startem to ale v Bratislavě, kde se představí také český celek, není příliš znát, že se zde odehraje největší hokejová akce letošního roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

MS světa v hokeji 2011 | Foto: Emanuel Macoun

Několik soch hokejistů v nadživotní velikosti oděných do dresů účastnických států, pár bilboardů a vlaječky na vozech taxi. To je několik hodin před začátkem šampionátu jediné, co návštěvníkům hlavního města Slovenska připomíná, že se právě sem sjíždějí nejlepší hokejisté světa.

„Navenek to tak nevypadá, ale tím, že o tom víme, tak to snad bude dobré,“ říká Jožo, jeden z obyvatel Bratislavy a jedním dechem dodává, že se vše ještě určitě stihne nastrojit a optimismus sdílí i jeho sličná přítelkyně.

„Ano, samozřejmě, máme na autech vlaječky. Zítra přijede bratr z Čech a my se moc těšíme.“ Když jim ale popisuji, že například po cestě od Brna není ani jeden poutač a chybí dokonce i směrové tabule k Orange aréně, kde se šampionát v Bratislavě koná, jen pokrčí rameny.

Přehrát

00:00 / 00:00

Slovensko hostí MS

To když se zeptám, kdo je největším soupeřem jejich týmu na cestě za vysněným titulem, okamžitě reagují: „Češi! Minimálně z psychologického pohledu,“ usmívá se Jožo.

O týmu Slovenska i jejich rivalitě s českým celkem diskutují v ulicích Bratislavy hloučky fanoušků prakticky na každém kroku. Jenže vidět na vlastní oči na domácím šampionátu národní celek je pro mnohé dost ekonomicky náročné

„No, to hodně a pro studenty obzvlášť. Jako jeden zápas za 80 a více eur je dost.“ říká tak trochu rozezleně fanynka ve slovenských barvách.

I přes ne zrovna příznivou cenu, ale podle organizátorů najde cestu do ochozů Orange arény velké množství domácích příznivců a těm zahraničním jí prý čerstvě uklizeným městem řádně vyznačí.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme