Brněnští hráči po zápase pod širým nebem vzpomínali na své hokejové začátky

Hokejové Brno vytvořilo rekord v návštěvnosti české extraligy. Při výhře 5:2 nad Plzní se to povedlo proto, že se hrálo na vybudovaných tribunách pod širým nebem. A tak mohlo dorazit více než 18 500 fanoušků, kteří mrzli tak jako hráči, když kdysi s hokejem začínali. A na zimním stadionu to nebylo.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zápas pod širým nebem na stadionu Za Lužánkami mezi Brnem a Plzní

Zápas pod širým nebem na stadionu Za Lužánkami mezi Brnem a Plzní | Zdroj: ČTK

„Cítím se jako na rybníku. Když fouká vítr, jsou podmínky trochu ztížené,“ zasmál se Tomáš Kaberle tomu, že si možná připadal jako na přírodním ledě. Parta těch, co uklízí dvakrát za třetinu led, měla více napilno. Plná hrabla sněhu. I to připomíná hokej na rybníku.

„Tam to bylo trochu jiné. Třeba branky byly udělané z bot. Ale je to v něčem i podobné, taky se odhrabal led a šlo se hrát. Kolikrát jsme tam byli celý den, až nás rodiče kolem deváté večer museli nahánět domů,“ vysvětloval bývalý český reprezentant.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejisté Komety Tomáš Kaberle a Marek Čiliak vzpomínali na své hokejové začátky

A i díky tomu to Tomáš Kaberle dotáhl do NHL. Teď hraje za Kometu a po zápase pod širým nebem rád zavzpomínal na skoro až dětské začátky.

„Mydlili jsme to na ledě, ale klidně i na ulici mezi domy. Když o víkendu nebyl trénink, tak jsme to šmrdlali v ulicích. To byly hezké časy,“ připomněl zápas pod širým nebem Kaberlemu dětství.

A hezké časy to nebyly jen pro Tomáše Kaberleho. Venkovní zápas připomněl gólmanovi Komety Marku Čiliakovi, jak to bylo tehdy ve Zvolenu.

„Na přehradě ve Zvolenu s mámou a s tátou. Ale tohle bylo o něčem jiném. Atmosféra byla zkrátka neskutečná. Na další zápas by mělo přijít ještě více lidí, o to víc se těším,“ vyhlíží Čiliak páteční duel proti Spartě.

Atraktivní soupeř by mohl přilákat ještě víc lidí, a tak rekord s počtem diváků 18 514 možná nevydrží ani týden.

Stanislav Zbyněk, František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme