Brno do play-off nepostoupilo, Zlín získal Prezidentský pohár

Hokejisté Zlína vyhráli základní část Tipsport extraligy. V posledním kole porazili Pardubice 4:3 v prodloužení. Boj o předkolo play-off nevyšel Kometě Brno, loňský finalista prohrál na Spartě 0:6, a tedy ho nemuselo nikterak trápit, že Vítkovice vyhrály v Liberci 4:2 a Pardubice získaly zmíněný bod ve Zlíně.

Zlín slaví jeden z gólů do sítě Pardubic | Zdroj: ČTK

Jasno už je také o prvních dvou čtvrtfinalistech - Plzeň bude hostit Litvínov a Třinec přivítá Spartu. V předkole se utká Kladno s Pardubicemi a České Budějovice se postaví proti Vítkovicím. Prvně jmenované týmy ve dvojicích začínají dva domácí zápasy.

Zlín předvedl proti Pardubicím skvělou první třetinu, po které díky dvěma přesilovkovým gólům vedl, navíc pak několikrát nastřelil tyč. Jenže hosté pak díky třem gólům v rychlém sledu srovnali. Pohledný hokej utnul v prodloužení gól Urbance, díky kterému Zlín získal Prezidentský pohár pro nejlepší tým základní části. Před Slavii, která vyhrála v Českých Budějovicích 1:0, se Valaši dostali díky lepším vzájemným zápasům.

00:00 / 00:00

Vladimír Kroc mluvil ve vysílání s Josefem Řezníčkem

"Zlín je pro mě velkým překvapením, sezonu samozřejmě hodně ovlivnila přítomnost hráčů z NHL," přiznal ve vysílání Radiožurnálu šéf extraligy Josef Řezníček. "V poslední době jsem ale Zlín viděl několikrát a srdce mi plesalo, jaký hrají pohledný hokej."

Vedení extraligy samozřejmě muselo řešit, jak předat Prezidentský pohár, protože šanci na něj měly tři týmy. "Hráli jsme si s myšlenkou mít připravené předání na všech stadionech. Ale bylo by těžké udržet diváky, může se rozhodnout v prodloužení a někde úplně jinde. Takže nakonec pohár předáme ve čtvrtek na tiskové konferenci," doplnil Řezníček.

Šestigólové vítězství posunulo pražskou Spartu na páté místo, tedy ve čtvrtfinále začne dvěma zápasy na ledě Třince. Na šesté místo naopak klesl Litvínov po prohře v Chomutově 2:5. Ve čtvrtfinále tedy bude minimálně čtyřikrát hrát proti Plzni.

sportovní reportéři Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít