Brno doma napoprvé porazilo Pardubice 2:1 a ve finále vede

Hokejisté Komety Brno využili napoprvé ve finále play-off České pojišťovny výhody domácího prostředí. Pardubice porazili 2:1 a stejným poměrem vedou i v celé sérii.

Fanoušci Brna

Fanoušci Brna | Zdroj: ČTK

Dlouho to vypadalo, že domácí jsou až příliš svázáni pocitem zodpovědnosti a těžko se prosazovali proti skvělé pardubické obraně.

Ve druhé třetině je vyvedla z míry soupeřova aktivita, která byla korunovaná využitou přesilovkou.

Ve 47. minutě ovšem Kometu nastartoval vyrovnávací gól a v 50. už vedla 2:1. Perně vybojované vítězství si už pak vzít nenechala.

00:00 / 00:00

Aleš Procházka sledoval třetí duel play-off České pojišťovny

„Pardubice hodně dobře bránily střední pásmo a my jsme se nemohli prosadit. Byl těžký led a těžko se nám tvořilo, dávali jsme si špatné nahrávky. Hokej podle mě nebyl nic moc na koukání, ale to už tak ve finále chodí,“ říká brněnský obránce Tomáš Žižka.

Branky a nahrávky: 47. Jakub Svoboda (Vašíček), 50. H. Zohorna (Koreis) - 29. Somík (Bartek, Sičák). Rozhodčí: A. Jeřábek, Polák - Blümel, Gebauer. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:1. Diváci: 7200 (vyprodáno). Stav série: 2:1.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít