Brno počtvrté v řadě zvítězilo, Plzeň zdolala Spartu

Hokejisté Komety Brno zvítězili v 39. kole O2 extraligy na ledě Karlových Varů 3:2. V dalších utkáních podlehla Sparta Plzni 4:5 po prodloužení, Zlín porazil Vítkovice 3:2, Pardubice podlehly Třinci 4:5, Kladno zvítězilo v Litvínově 4:2, Liberec nestačil na České budějovice 2:3 a Mladá Boleslav vyhrála nad Slavií 5:1.

Fanoušci HC Lasselsberger Plzeň

Fanoušci HC Lasselsberger Plzeň | Foto: HC Lasselsberger Plzeň

HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)

Hra v plném počtu hráčů přinesla domácím vedení, jinak jim však nesvědčila. Na Kumstátovu dorážku totiž odpověděl přesilovkovou ranou obránce Bičánek. Energie se sice dostala podobným pokusem ruského obránce Longinova do vedení, ale další 2 přesilové hry domácí definitivně srazily. Nejprve při vlastní početní výhodě inkasovali z hole Svobody a poté při výhodě Komety nepokryli mezi kruhy vítězného střelce Radka Procházku.

Branky a nahrávky: 12. Kumstát (Skuhravý), 34. Loginov (Kumstát) - 17. Bičánek (Erat), 42. J. Svoboda, 48. R. Procházka (Divíšek, Krstev). Rozhodčí: Hodek, Jebavý - Bádal, Pavlovič. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 4850.

PSG Zlín - HC Vítkovice Steel 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)

Nepřehledná situace a následná branka Vrány ve 13. minutě domácí nepoložila a soupeře ve zbytku zápasu jasně přehráli. Stav vyrovnal ale až v závěru prostřední části Linhart, jenž zakončil přesilovkovou souhru s Leškou. Rozhodnutí přinesl únik 2 na 1, který za hostujícího gólmana protlačil Ivan Rachůnek.

Branky a nahrávky: 8. Hamrlík (Leška, Balaštík), 38. Linhart (Leška, Balaštík), 42. Rachůnek (Důras) - 9. Jurečka (Burger, Hubáček), 13. Vrána. Rozhodčí: Kubeš, Mikula - Čech, Poruba. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Diváci: 4451.

HC Eaton Pardubice - HC Oceláři Třinec 4:5 (1:1, 2:2, 1:2)

Hokej nahoru dolů a gólová přetahovaná diváky nenudila, na každou branku domácích našel soupeř odpověď. Ale poslední slovo měli opět hosté. V čase 58:28 vystřelil Vojtěch Polák, puk obloučkem přeletěl hráče až před branku, kde si ho do vlastní sítě srazil obránce Píša. Ani následná hra bez brankáře už Východočechům k bodům nepomohla.

Branky a nahrávky: 19. Somík (Klejna), 23. Cetkovský (Somík), 25. Špirko (Pineault, Cetkovský), 46. P. Sýkora (Píša) - 9. Peterek (D. Květoň, Pospíšil), 23. Zíb (Hrabal), 35. M. Růžička (Kohn, Zíb), 43. D. Květoň (Bonk, Pospíšil), 59. Polák. Rozhodčí: Hradil, R. Polák - Guth, Rittich. Vyloučení: 8:9, navíc Tomas (Třinec) 10 min. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 7621.

HC Sparta Praha - HC Plzeň 1929 4:5 v prodl. (2:1, 1:1, 1:2 - 0:1)

Hosté sahali po vítězství už v závěrečné části. V předposlední minutě se dostal před Cháberu Adamský a nadvakrát doklepl střelu Benáka. Jenže v čase 59:05 se po navlas stejnéakci trefil Netík. V prodloužení platilo nedáš – dostaneš. Ani Netík ani Broš puk za Pöpperleho nepropasírovali, ale z protiútoku přesně mířil Tomáš Vlasák.

Branky a nahrávky: 14. Ručinský (D. Výborný, Kratěna), 17. Ručinský (Netík, Látal), 31. Ručinský (D. Výborný), 60. Netík (Jan Hanzlík, Kratěna) - 8. Vampola (Benda, Bomersback), 36. Benda (Vampola, Bomersback), 43. Scofield (Jan Kovář, Hvila), 59. Adamský (Benák, Jan Kovář), 63. Vlasák (Vampola). Rozhodčí: Homola, Hribik - Bryška, Chytil. Vyloučení: 12:14. Využití: 2:3. Diváci: 7239.

HC Benzina Litvínov - HC Geus Okna Kladno 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)

Litvínovský přesilovkový gól domácím sice dalkrátkodobé vedení, ale 2 nenápadné střely hostujících Tomana a Čurilly dostaly Středočechy na koně. Vyrovnání zařídil po samostatném úniku v oslabení Kubinčák. Rozhodnutí přinesla branka Františka Kaberleho po závaru před litvínovskou klecí, pojistku přidal přesným pokusem z otočky Valský.

Branky a nahrávky: 20. Lukeš (Jánský, Gureň), 30. Kubinčák - 22. Toman (J. Dlouhý), 23. Čurilla (Melka, Mikulík), 52. F. Kaberle (Kalla, Patera), 54. Valský (Kalla). Rozhodčí: Šindler, Zubzanda - Kalivoda, Charvát. Vyloučení: 8:7, navíc Vopat - Kopřiva oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení. 1:0. Diváci: 4456.

BK Mladá Boleslav - HC Slavia Praha 5:1 (2:0, 0:0, 3:1)

Rychlé akce v první třetině dostaly domácí do vedení. Rána Kasíka i přesná souhra Boháče s nouzou znamenaly náskok, který pojistil v závěrečné části Macho. Branky Bahenského po čtyřech sekundách přesilové hry a Gajovského v oslabení hosty konečně probudily. Trefa Tomicy v čase 59:44 ale konečné skóre pouze upravila.

Branky a nahrávky: 9. Kasík (Král), 18. Nouza (Boháč), 52. Macho (Bahenský, Kracík), 59. Bahenský (T. Sýkora), 60. Gajovský (Handlovský) - 60. Tomica (Beránek, Kůrka). Rozhodčí: Pešina, Souček - Lhotský, Bejček. Vyloučení: 6:7, navíc Nouza (Mladá Boleslav) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3770.

Bílí Tygři Liberec - HC Mountfield České Budějovice 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)

Rychlé branky domácí nepoložili, hru vyrovnali, ale nikoliv. V 28. minutě byl vyloučen za hru loktem Blatnýa přesilovou hru využil Michal Mikeska. Domácí už jenom korigovali zásluhou samostatné Kašpaříkovy akce.

Branky a nahrávky: 16. Nedvěd (Matějovský, Malkamäki), 54. Kašpařík - 9. Kotrla (Gřegořek), 15. Šimánek (Hřebejk), 28. Mikeska (Veselý, Ptáček). Rozhodčí: Jeřábek, Svoboda - Kis, Prchal. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. Diváci: 4532.

Tomáš Lörincz, Aleš Procházka, Tibor Kubát, Miroslav Augustin, Martin Kadlec, Jaroslav Plašil, Robert Štach Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít