Bronzoví inline hokejisté jsou nadšení z organizace Světových her

Čeští sportovci získali na Světových hrách v neolympijských sportech v kolumbijském Cali druhou medaili. Po stříbru v salse přidali bronz inline hokejisté. V souboji o třetí místo porazili Kanadu 3:1 a obhájili bronz z posledních Světových her na Tchajwanu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští inline hokejisté | Foto: Český olympijský výbor

Český tým, který vybojoval zlato před dvěma týdny na mistrovství světa v Anaheimu, nehrál v Kolumbii ve stejné sestavě. Šest hráčů se muselo ze Spojených států vrátit do Česka kvůli povinnostem ve svých klubech a přípravě na novou sezónu. Většina reprezentantů totiž hraje lední hokej a jeho obdobu na kolečkových bruslích má jako koníček.

I přesto patří Češi mezi velmoci, mistry světa se totiž kromě dospělých stali také junioři. Světový šampionát ale není pro in-line hokejisty vrcholem, tím jsou pro ně právě Světové hry.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští inline hokejisté na Světových hrách

"Mistrovství světa máme každý rok a víme, do čeho jdeme. Světové hry je to nejvíc, co můžeme hrát. Je to jednou za čtyři roky, ohromný svátek a všichni si moc vážíme toho, že tu můžeme být," říká trenér českého týmu Martin Mecera, který je už na svých třetích Světových hrách neolympijských sportů.

A nebojí se je přirovnat k největšímu sportovnímu svátku světa - olympijským hrám. "To, co jsem vídával v televizi na olympiádě a bavil se s kolegy z jiných sportů, kteří jezdí na OH, tak nevidí žádný rozdíl. Organizace se neskutečným způsobem zvedla, nevěřil jsem, že Kolumbie je schopna uspořádat tak perfektně fungující hry," chválí jihoamerické organizátory Martin Mecera.

Jeho slova potvrzuje i útočník David Sem, pro kterého byly Světové hry v Cali vůbec první reprezentační akcí v in-line hokeji a zisk medaile největším úspěchem kariéry.

"Lidi se o nás starají, jsou plné haly, prožívám to jak olympiádu. V životě jsem inline nehrál před takovou atmosférou, byl to neskutečný zážitek. Pro mě je to vrchol inlinu," říká nadšeně čtyřiadvacetiletý David Sem, který hraje in-liue hokej za pražskou Slavii a v ledním hokeji obléká dres druholigového Nymburka.

Bronz budou čeští in-line hokejisté obhajovat za čtyři roky v polské Vratislavi.

Alena Benešová, Jiří Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme