Bruslaři si poradili s Vítkovicemi 5:2 a vezou druhou venkovní výhru

Mladoboleslavští hokejisté dokázali v šestém kole Tipsport extraligy zvítězit na ledě Vítkovic 5:2 a postarali se tak o druhou výhru na stadionu soupeře a zároveň se posunuli na šestou příčku. O vítěznou třetí branku se postaral obránce Matěj Stříteský, který využil přesilovou hru. Tři gólové asistence zaznamenal obránce Středočechů Marek Trončinský.

Mladá Boleslav zvítězila s Vítkovicemi 5:2

Mladá Boleslav zvítězila s Vítkovicemi 5:2 | Foto: BK Mladá Boleslav

Hned ve čtvrté minutě utkání museli sudí řešit zajímavou situaci. Puk se totiž odrazil od tyče pod hostujícího gólmana Jan Lukáše, ale ještě než rozhodčí zapískal, tak jej stačil David Květoň dostat za brankovou čáru. Rozhodčí nejprve z prvního videozáznamu branku neuznal, ale vzápětí se vrátil k telefonu zpět a uznal vedení Vítkovic 1:0. Domácí tak využili teprve třetí přesilovku v této sezóně.

V desáté minutě ale srovnal na 1:1 Lukáš Žejdl, který trefoval nahrávku od Petra Vampoly ještě za brankovou čárou. Zřejmě mu tak dopomohl ke gólu některý z obránců. A během osmačtyřiceti sekund se hosté dostali do vedení díky první brance Tomáše Pastora v mladoboleslavském dresu. Pastor z dálky propálil Patrika Bartošáka, který měl zakrytý výhled.

Ve druhé třetině zahrozily poprvé Vítkovice, ale Michael Vandas mířil mimo. Velkou šanci hostů měl ve čtrnácté minutě Jakub Orsava, ale neproměnil. Domácí přidali na aktivitě a Jan Lukáš několikrát svůj tým podržel. Vítkovice si zahrály hru 5 na 3. Této situace dokázal využít slovenský hokejista Ivan Baranka a srovnal na 2:2, ale dále už Mladá Boleslav oslabení přečkala.

Následně si šel ale na trestnou lavici odpočinout Marek Trončinský, ale hned jak se vrátil, tak dopomohl svému týmu k vedení, když nahrál na gól Matějovi Stříteskému. Šestadvacetiletý obránce si tak připsal druhou branku v letošní sezóně a ještě k tomu vítěznou. Do tohoto utkání byl vůbec jediným mladoboleslavským bekem, který se gólově prosadil.

K 300. utkání nastoupil mladoboleslavský útočník Roman Urban, který se zasloužil o čtvrtou branku Mladé Boleslavi, když při pádu poslal přesnou přihrávku Dominikovi Pacovskému, který vstřelil první gól v sezóně. Dále už si hosté své vedení pohlídali a bez obdrženého gólu přečkali i power play. Petr Vampola dokonce vedení Mladé Boleslavi pojistil trefou do prázdné brány a navýšil na 5:2.

Kádr Vítkovice prošel před sezónou velkou obměnou, což bylo možná zapříčiněno nepříliš dobrými výsledky v uplynulém ročníku. Na post hlavního trenéra se z pozice asistenta dostal Jakub Petr. Bývalý kouč národního týmu Vladimír Vůjtek působí u týmu jako senior consultant. Po třinácti letech se do celku vrátil loňský mistr Jan Výtisk.

Na druhé straně se v mladoboleslavském dresu představili David Štich a Tomáš Pastor, kteří oblékali právě vítkovický dres. Po úvodních pěti kolech byli Bruslaři nejtrestanějším týmem a v tomto duelu si připsali dalších sedm dvouminutových vyloučení.

Góly:
Domácí: 03:21 Květoň, 32:01 Baranka
Hosté: 09:17 Žejdl, 10:01 Pastor, 36:43 Stříteský, 50:54 Pacovský, 59:06 Vampola
Domácí: Bartošák (Dolejš) – Baranka, L. Kovář, Sloboda, Klok, Urbanec, Výtisk, Sedlák, D. Krenželok – Olesz (C), O. Roman, Květoň – Vandas, Kolouch, Szturc – Tomi, Illéš, E. Němec – Gřeš, Kurovský
Hosté: Lukáš (Tarkki) – Kučný, Trončinský, T. Voráček, Stříteský, Štich, Hanzlík, Pastor – Lenc, Musil, Hyka – Pacovský, Klepiš (C), Látal – Žejdl, Vampola, Orsava – Urban, Pospíšil

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít