Budějovice deklasovaly Boleslav, v derby se radovala Slavia

Ve 30. kole hokejové Tipsport extraligy si nejvíce radosti užili fanoušci českobudějovického Mountfieldu, kteří si vychutnali deset gólů v síti Mladé Boleslavi. V pražském derby potvrdila lepší formu Slavia, Třinec si pojistil vedení těsnou výhrou nad Kladnem.

Fanoušci RI Okna Zlín

Fanoušci RI Okna Zlín | Foto: HC Hamé Zlín

HC Oceláři Třinec - HC Vagnerplast Kladno 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Kladno odehrálo v Třinci vyrovnanou partii a od bodového zisku ho dělilo pět minut. Domácí se sice dostali v polovině zápasu do vedení, když se po přihrávce Varadi prosadil střelou z mezikruží Seman, ale Vagnerplast dokázal srovnat krok. K odraženému puku se před Hamerlíkem dostal Eberle a bekhendem třineckého brankáře překonal. Tři body nakonec favoritovi zařídil bombou od modré čáry obránce Lojek.

Branky a nahrávky: 27. Seman (Varaďa, V. Polák), 55. Lojek (Polanský) - 51. Eberle (Knotek, Drtina). Rozhodčí: Hradil, Hribik - Bejček, J. Svoboda. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 2688.
Třinec: Hamerlík - Krajíček, Seman, Zíb, Hudec, Richter, Lojek - Orsava, Kohn, M. Růžička - D. Květoň, Peterek, Adamský - Varaďa, Bonk, V. Polák - McGregor, Polanský, Hrňa. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.
Kladno: Falter - Kameš, Drtina, D. Růžička, Toman, L. Procházka, Piskáček - Bicek, Patera, Kuchler - S. Treille, Kalla, Bílek - Látal, Stieler, Bělohlav - Eberle, Knotek, Kotrla. Trenéři: Tatíček a Kopecký.

HC Benzina Litvínov - HC Eaton Pardubice 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Východočeši otevřeli v polovině zápasu skóre, ale to bylo z jejich strany vše. Na gól Barteka odpověděl ještě ve druhé třetině Ručinský. Už předtím ale mohl na rozdíl dvou gólů zvýšit Koukal. Brankář Hübl se z trestného střílení překonat nenechal. Ve třetí části pak domácí dokonali obrat, když se nejdříve trefil Lukeš a v závěru pečetil vítězství Litvínova Trávníček.

Branky a nahrávky: 38. Ručinský (Černošek, Lukeš), 43. Lukeš (Jánský), 59. Trávníček (V. Hübl) - 28. Bartek (Somík). Rozhodčí: Mikula, Trombík - Kalivoda, Charvát. Vyloučení: 3:5, navíc Kubinčák (Litvínov) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3179.
Litvínov: J. Hübl ml. - Černošek, Kubát, Jareš, Kousalík, Skuhrovec, Švarný, Hora - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Jánský, Kracík, Ručinský - Trávníček, Vopat, Černý - Maxa, Jenáček, Bojer. Trenéři: Reichel a Kučera.
Pardubice: A. Svoboda - Nakládal, Kaberle, Kolář II, Kočí, Jillson, Mezei, Mocek - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Zohorna, Somík - Cetkovský, Kousal, Buchtele - Radil, Semorád, Rákos, od 41. navíc Šeda. Trenéři: Jandač a Hynek.

HC Mountfield České Budějovice - BK Mladá Boleslav 10:2 (4:1, 1:0, 5:1)

Už ve dvanácté minutě vedli domácí 4:1. Ve druhé třetině se sice brankostroj trochu zasekl, když padl pouze jeden gól, ale v závěrečné části se domácí opět rozstříleli. Desítku nakonec dokonal v poslední minutě zápasu obránce Ptáček.

Branky a nahrávky: 2. Mertl (Langhammer, Podlešák), 5. Gulaš (J. Novák), 10. Šulc (Pletka, Snopek), 12. Šimánek (Šulc, Pletka), 29. Mertl (Langhammer), 41. Mikeska (Šimánek), 42. Kašpařík (Gulaš), 53. Kašpařík (Gulaš, Ptáček), 58. Snopek (Podlešák), 60. Ptáček (J. Novák) - 7. Štefanka (Hay, Žabka), 45. Hrdel (Boháč). Rozhodčí: Minář, Husička - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:9, navíc Hrdel (M. Boleslav) 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 4007.
České Budějovice: Jakub Kovář - Snopek, Šulc, Ptáček, Kolarz, J. Novák, Tůma - Šimánek, Mikeska, Pletka - Gulaš, Kašpařík, Martynek - Mertl, Langahmmer, Podlešák - Kuchejda, Červený, R. Pšurný. Trenéři: F. Výborný a Kupka.
Mladá Boleslav: Valent (5.-42. Schwarz) - Žabka, Mikuš, Hay, Macháček, Marušák, Jindra, Lehikoinen, Duben - Loskot, Štefanka, Macho - Fabuš, Vrbata, Bahenský - Nouza, Hrdel, Boháč - Barney, Gajovský, Matějovský. Trenéři: Holaň a Hiadlovský.

HC Slavia Praha - HC Sparta Praha 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)

V pražském derby se Slavii podařily nástupy do úvodních dvou třetin. Hned ve třetí minutě utkání ji dostal do vedení Doležal, který ve druhé minutě druhého dějství zvýšil na rozdíl dvou gólů. V polovině zápasu bylo červenobílým ještě veseleji, když v přesilové hře upravil Tomica na 3:0. Spart ale také dokázala využít početní výhodu, když se při vyloučení Kadlece prosadil Broš a na drama zadělal v devětapadesáté minutě Smoleňák, který po přihrávce Tona bekhendovou střelou překonal bezmocného Kopřivu. Ten po inkasovaném gólu neudržel nervy a rozmlátil hokejku o tyčku branky, za což dostal osobní desetiminutový trest. Sparta však už vyrovnávací gól vstřelit nestihla a podruhé v sezoně v derby prohrála.

Branky a nahrávky: 3. Doležal (P. Jelínek), 22. Doležal (T. Svoboda), 32. Tomica (T. Svoboda) - 43. Broš (Gulaši, Vykoukal), 59. Smoleňák (Ton). Rozhodčí: Šindler, Fraňo - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:4, navíc Kopřiva (Slavia) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 8397.
Slavia Praha: M. Kopřiva - Kadlec, Špelda, Roth, Žižka, Kuboš, Vašíček, Kolařík - Pospíšil, V. Růžička ml., Vondrka - T. Svoboda, Benda, Tomica - Krenželok, P. Jelínek, Doležal - Micka, Žejdl, Poletín - Sklenář. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.
Sparta Praha: Pöpperle - Vykoukal, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, Macholda, O'Brien - Kůrka, D. Výborný, Kafka - Ton, Koreis, Hromas - Y. Treille, Broš, Luňák - Bartánus, Karpov, Smoleňák. Trenéři: M. Hořava st. a Rulík.

HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Steel 3:4 v prodl. (2:1, 0:1, 1:1 - 0:1)

Domácí nastoupili do utkání s velkou chutí a odměnou jim byly dva rychlé góly. Nejdříve se prosadil ve druhé minutě Melenovský a za další dvě minuty ho napodobil Skuhravý. V dalších šancí karlovarské Energie podržel Vítkovice gólman Málek a na konci úvodní třetiny vstřelil kontaktní gól Burger. Ve druhé části byli oba brankáři dlouho neprůstřelní, až v pětatřicáté minutě poslal Malík ideální přihrávkou do úniku Hunu a ten střelou nad lapačku překonal Mensatora. Do třetí části vstoupila mnohem aktivněji karlovarská Energie, ale do vedení šly paradoxně Vítkovice, když se prosadil Pohl, kterému asistoval Malík. Ten však v závěru oslabil svůj tým vyhozením kotouče mimo ledovou plochu a domácí v přesilovce Gřegořkem vyrovnali. V prodloužení ale vítkovický obránce vše napravil, když třetí přihrávkou v zápase vyzval ke skórování Barinku.

Branky a nahrávky: 2. Melenovský (Sloboda), 4. Skuhravý (Košťál, Kumstát), 57. Gřegořek (D. Hruška, Pech) - 20. Burger (Tomas), 35. Huna (Malík), 55. Pohl (Malík), 61. Barinka (Vrána, Malík). Rozhodčí: R. Polák, Hrubý - Kis, R. Prchal. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváci: 2679.
Karlovy Vary: Mensator - Čutta, Kokko, Sloboda, Gřegořek, Mucha, Dobroň, Rohan, Přindiš - Kumstát, Skuhravý, Košťál - D. Hruška, Pech, Zaťovič - Skladaný, Melenovský, Milan Procházka - Sailer, T. Klíma, Dej. Trenéři: Stavjaňa, Baďouček a Kněžický.
Vítkovice: Málek - Punčochář, Barinka, Ovčačík, Trnka, Malík, Voráček, Rehák - Huna, Burger, Klimek - Pohl, Húževka, Ujčík - Szturc, J. Sýkora, Tomas - Vrána, Strapáč, Káňa - Hlinka. Trenéři: Trličík a Moták.

PSG Zlín - HC Kometa Brno 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Na úvodní gól Veselého odpověděl za minutu Balán. Střelec první branky pak ztroskotal na Dubovi, na druhé straně Balaštíka s Leškou vychytal Hovi. I ve druhé třetině si oba týmy vypracovaly spoustu šancí, ale gól padl pouze jeden. Devět vteřin před sirénou se prosadil domácí Kubiš. Na začátku třetí třetiny přiblížil tři body Zlínu Vlach, ale Kometa Hubáčkem tři minuty před koncem snížila. Power play zkazilo hostujícímu týmu špatné střídání, za které byl potrestaný dvouminutovým trestem a domácí tak těsnou výhru ubránili.

Branky a nahrávky: 10. Balán (Rachůnek), 40. Kubiš (T. Sýkora), 46. Roman Vlach (Holík) - 9. Veselý (Bičánek, R. Hruška), 57. Hubáček. Rozhodčí: Souček, Turčan - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:10, navíc Hubáček (Brno) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5451.
Zlín: Duba - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Grof, Řezníček, Lučka, Míka - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Balán, Rachůnek - Kubiš, T. Sýkora, Sivák - Holík, Roman Vlach, F. Čech. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.
Kometa Brno: Hovi - Houdek, Stehlík, Bičánek, Zubíček, Mojžíš, Malec - Erat, Brabenec, Hubáček - Veselý, R. Hruška, Kvapil - Jakub Svoboda, Jaroslav Svoboda, Huml. Trenéři: V. Jeřábek a Lubina.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít