Budějovičtí hokejisté vedou už o čtyři body, Liberec prohrál

Hokejisté Českých Budějovic zvýšili své vedení v Tipsport extralize na čtyři body. V 17. kole totiž zvítězili na Slavii 3:0, zatímco druhý Liberec podlehl Vítkovicím na jejich ledě 2:3. V dalších duelech zdolala Mladá Boleslav Plzeň 3:1, Sparta Pardubice 4:1, Zlín prohrál s Třincem 1:2 na nájezdy a Kometa porazila Litvínov 5:1.

Gólman Slavie Furch zklamáním zavřel oči, Budějovice právě zvýšily na 3:0

Gólman Slavie Furch zklamáním zavřel oči, Budějovice právě zvýšily na 3:0 | Zdroj: ČTK

HC Slavia Praha - HC Mountfield České Budějovice 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Hostům vyšel vstup do utkání, když se po necelé minutě prosadil Langhammer po Gulašově přihrávce. Oba si navíc ještě v první třetině vyměnili role a lídr tabulky získal potřebný klid. Z toho nevyvedl Jihočechy ani nápor Slavie ve druhé části, domácí totiž znovu nedokázali proměnit ani ty nejvyloženější šance a na gól na domácí ledě čekají už více než dva zápasy.

Branky a nahrávky: 1. Langhammer (Gulaš), 16. Gulaš (Langhammer, Vydarený), 32. Langhammer (Gulaš). Rozhodčí: Šindler, A. Jeřábek - Bádal, Rozlílek. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 2929.

HC Vítkovice Steel - Bílí Tygři Liberec 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Z dobře zahrané první třetiny domácí po gólech Walkera a Szturce vytěžili dvougólový náskok, hosté se hokejově probudili s polovinou zápasu. Kousek po kousku umázavali ztrátu, v drtivém finiši ale na bod nakonec nedosáhli.

Branky a nahrávky: 4. Walker (Húževka, Pohl), 9. Szturc (Šedivý), 31. Kudělka (Burger, Malík) - 27. Bartovič (Trončinský, P. Nedvěd), 46. Vantuch (Bulíř). Rozhodčí: Hribik, Trombík - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 4054.

HC Sparta Praha - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)

Sparťané si v úvodní dvacetiminutovce vybudovali luxusní tříbrankový náskok. Hned po přestávce snížili Pardubičtí na 1:3, což pomohlo jim i zápasu jako takovému. Ačkoliv hosté potom přidali na tempu i bojovnosti, Pražané se poctivě starali o to, aby neutrpěli další gólovou újmu. To se jim také povedlo a navrch v 57. minutě svou výhru ještě pojistili.

Branky a nahrávky: 6. Ton (Tenkrát, Bližňák), 18. Tenkrát (Broš, Ton), 20. Foster (Y. Treille), 57. T. Rachůnek - 21. Kousal (Buchtele). Rozhodčí: Minář, Bauer (Něm.) - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 5563.

PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)

Na obou stranách dlouho kralovali brankáři. Hostující Vojtek byl pod těžkou palbou hlavně při oslabeních Ocelářů, domácí Horčička zase výtečně zasáhl proti sólovým nájezdům Ostřížka a Marosze. Gólový půst ukončil až na začátku třetí části zlínský Galvas, třinecký Hrňa ale za pět minut vyrovnal. Když pak v prodloužení zahodil trestné střílení hostující Polanský, museli Oceláři potvrdit druhý bod až v nájezdech.

Branky a nahrávky: 41. Galvas (Leška, O. Veselý) - 45. Hrňa (Polanský, Vojtek), rozhodující sam. nájezd McGregor. Rozhodčí: Homola, Smitka - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:6, navíc Polanský (Třinec) 10 min. Bez využití. Diváci: 4280.

BK Mladá Boleslav - HC Plzeň 1929 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Aktivitou hýřící domácí se trefili už po 66 sekundách, trefil se Mikulík. Druhý jejich úspěch přidal v závěrečné části Cetkovský. Indiáni naopak jen těžko hledali recept na překonání skvěle chytajícího Hübla, Straka neproměnil ani trestné střílení, až v 51. se z úhlu prosadil Duda. Vyrovnat se ale Západočechům nepodařilo, navíc při power-play znovu inkasovali. Skóroval Bahenský.

Branky a nahrávky: 2. Mikulík (D. Výborný), 45. Cetkovský (Bahenský), 60. Bahenský - 51. Duda. Rozhodčí: Hodek, Husička - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 6:6, navíc Cetkovský 10 min., Goertzen - Schnabel oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 3470.

HC Kometa Brno - HC Verva Litvínov 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Brněnští navázali na svůj páteční úspěch z Plzně a i tentokrát svého soupeře jasně přehráli. Kajot aréna se po čase opět bavila ofenzivním hokejem a spoustou pohledných akcí. Hosté také bojovali, ale chyběl jim důraz v koncovce.

Branky a nahrávky: 5. Valach, 23. Jakub Svoboda (H. Zohorna, Holec), 31. Žižka (T. Pospíšil), 46. Jaroslav Svoboda z trestného střílení, 53. Dlouhý (Jakub Svoboda) - 29. V. Hübl (Lukeš). Rozhodčí: Polák, Hradil - Dřínovský, Čech. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 6635.

sportovní reportéři, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít