Budu se zlepšovat, slibuje Pastrňák. S dvacítkou stihl pouze rozbruslení

Odplata za vyřazení ve čtvrtfinále posledního mistrovství světa dvacítek českým juniorům na právě probíhajícím šampionátu ve Finsku vyšla. Po derby se Slovenskem se tak čeští junioři mohli radovat z výhry 2:0, za kterou výběr kouče Petra nastartovala úvodní branka posily z NHL - Davida Patrňáka.

David Pastrňák (druhý zleva) slaví gól proti Slovensku

David Pastrňák (druhý zleva) slaví gól proti Slovensku | Zdroj: ČTK

V první třetině mladí Češi přestříleli Slovensko 10:2, ale ke gólu to nevedlo. V prostřední části nebyla převaha tak výrazná. Bezbrankový stav ale zrušil ve 37. minutě David Pastrňák, který s týmem nestihl absolvovat jediný trénink, šel pouze na dopolední rozbruslení.

00:00 / 00:00

Dojmy Davida Pastrňáka po těžké cestě a prvním zápase na MS dvacítek získal reportér ČRo Jakub Kanta

„Ze začátku jsem se snažil dostat do zápasu, je to úplně jiný hokej na velkém hřišti. Snažil jsem se mít krátká střídání, ale dlouho mi to nevydrželo. Jak půjde turnaj den po dni, tak se budu zlepšovat,“ říká 19 letý forvard v NHL patřící Bostonu.

Po svém příletu ze zámoří do finských Helsinek poutá asi největší pozornost médií a to z celého světa. Vstřeleným gólem, navíc vítězným, si po návratu na led po skoro dvouměsíčním zranění hned zvedl potřebné sebevědomí.

„Myslel jsem si, že to letí do rohu, až pak jsem viděl kluky zvedat ruce. Určitě to pomohlo, pak ani necítíte únavu. Když nejdou přihrávky a puk se k vám neodráží, tak hledáte vinu v těle, ale po gólu to bylo lepší,“ přiznává.

Hokejová dvacítka porazila Slováky 2:0. Pár hodin po příletu rozhodl Pastrňák

Konečnou podobu výsledku zápasu se Slovenskem dal při sílícím náporu soupeře v 52. minutě skórující Lakatoš.

Na premiérové výhře ve druhém utkání na šampionátu měl velký podíl také brankář Vít Vaněček, který pochytal všech 18 střel, udržel čisté konto a po skončení byl vyhlášen nejlepším českým hráčem zápasu.

Podle Pastrňáka právě gólman základním kamenem vydřeného vítězství. „Je to důležitá výhra, Slováci nebyli lehkým soupeřem, ale tady žádný lehký soupeř nebude. Výhra se cení, teď máme Bělorusy a musíme k nim přistoupit stejně,“ ví David Pastrňák.

Jakub Kanta, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít