Buffalo zůstává v NHL stále bez vítězství, prohrálo i posedmé

Hodně špatný start do nové sezony NHL prožívá vedle hokejistů New Jersey také Buffalo, které utrpělo už sedmou prohru v řadě. Tentokrát podlehli Sabers na domácím ledě 1:2 Minnesotě a na kontě mají po sedmi duelech jediný bod.

Ondřej Pavelec (vlevo) odchytal 200. utkání v NHL a oslavil ho výhrou Winnipegu v Buffalu | Zdroj: Reuters

Minnesota šla do vedení už v 6. minutě utkání, když se prosadil Brodziak, a následující půl hodinu těsný náskok úspěšně bránila. Pak se k vyrovnání dostal Flynn a zápas dostal nový náboj.

Jenomže štěstí se ani tentokrát na stranu Buffala nepřiklonilo – jen 10 sekund před koncem poslal hosty znovu do vedení Jason Pominville, bývalý útočník Sabers, který využil přesilovou hru. Domácí tento gól do šatny zlomil a o vyrovnání se snažili v poslední třetině marně.

Washington si připsal výhru 4:2 nad Edmontonem, gólem a asistencí se na vítězství podílel ruský útočník Alexandr Ovečkin, který na lídra tabulky střelců Tomáš Hertla ztrácí už jen jedinou přesnou trefu. Ovečkin už se ale posunul do čela pořadí produktivity, má 9 bodů.

Statistika NHL:

Boston - Detroit 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Branky: 15. Eriksson, 59. Lucic (Krejčí) - 12. Zetterberg, 29. Weiss, 31. Cleary. Střely na branku: 30:27. Diváci: 17 565.

Buffalo - Minnesota 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 36. Flynn - 6. Brodziak, 40. Pominville. Střely na branku: 23:20. Diváci: 18 111.

Washington - Edmonton 4:2 (1:1, 3:0, 0:1)
Branky: 14. Laich, 31. Ward, 34. Ovečkin, 35. Brouwer - 10. Gordon, 59. Acton. Střely na branku: 20:30. Diváci: 18 506.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít