Byli jsme netrpěliví, myslí si Hejda. Pavelcovi vadí nabitý program

Během dvou týdnů mistrovství světa odehrály nejlepší týmy obrovskou porci 10 zápasů. I vyčerpání a nedostatek je podle brankáře Ondřeje Pavelce příčinou, proč český tým skončil bez medaile. Obránce Jan Hejda si zase všiml horší součinnosti týmu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Hejda pomohl v zápase o 3. místo odstraněním Eichela z brankoviště | Foto: Český rozhlas

„Poslední dva zápasy jsme byli netrpěliví. Byla tam spousta bojovnosti, která český tým zdobila. Mysleli jsme si, že zápasy vyhrajeme v prvních deseti minutách. Potom jsme dostali góly a to nás zaskočilo, takže jsme se do zápasu nedokázali vrátit,“ hodnotí porážku Jan Hejda.

Český tým ukázal hlavně v úvodu šampionátu obrovskou ofenzivní sílu, kterou potvrdil i ve čtvrtfinále proti Finsku. V posledních dvou zápasech, během kterých se rozhodovalo o medailích, ale neskóroval ani jednou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Chyběla součinnosti, všiml si obránce Jan Hejda v rozhovoru s Petrem Kadeřábkem

„Všichni moc chtěli. Projížděli souboje a chtěli to vzít na sebe. Přijde mi, že se vytratila týmová hra. Neříkám, že jsme nehráli jako jeden tým, ale chyběla součinnost pětek. Každý se snažil asi až moc. Z přemíry snahy vznikaly chyby,“ přemýšlí zkušený obránce Colorada.

„Bylo to fantastické jako před 11 lety. I když jsme vypadli ve čtvrtfinále, mám stejný zážitek. Lidé byli fantastičtí. Nevím, kolik jsem odehrál MS, ale tyhle řadím na první místo. Myslím, že máme nejlepší fanoušky na světě,“ chválí atmosféru Jan Hejda.

Jaromír Jágr po 4. místě na MS končí v reprezentaci

Číst článek

Diváky nejen v hale pochválil i brankář Ondřej Pavelec: „Každý hráč tady si užil výborných 14 dní. Atmosféra byla výborná. Ne každému se poštěstí hrát doma. Jsem rád, že jsem přijel a že jsem byl součástí týmu.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Tolik zápasů v tak malém časovém úseku Ondřej Pavelec prý ještě neodehrál

„Zápas o třetí místo je hrozně těžký, každý je naštvaný, že prohrál semifinále. Je to ve druhém dnu, což si myslím, že je blbost. Těch zápasů je hrozně moc. V zápase s Finskem jsme nechali strašně moc sil. Ale když chcete vyhrát, musíte síly najít,“ postěžoval si gólman Winnipegu na obrovské zápasové zatížení.

„Osobně mě mrzí víc porážka s Kanadou v semifinále. Medaile by byla hezká, zvlášť tady v Praze. Ale šest top týmů je tak vyrovnaných, že medaili může vyhrát kdokoli. Bylo by to hezčí, ale nedá se nic dělat,“ dodal Ondřej Pavelec.

Petr Kadeřábek, Štěpán Pokorný, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme