Bývalí hokejisté českému týmu na slovenském MS věří

Je mezi námi nespočet těch, kteří sice nikdy nestáli na bruslích a hokejku nedrželi v rukou, ale mohli by při probíhajícím mistrovství světa se zárukou poradit kterémukoliv trenérovi nebo hráči, co a jak má udělat. Pro nás však jsou v této chvíli zajímavější názory a divácké postřehy bývalých špičkových hokejistů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kapitán Tomáš Rolinek přichází do letištní haly s vítěznou trofejí z úspěšného mistrovství světa v hokeji v Německu | Foto: Tomáš Adamec

Někdejší vynikající střelec Milan Nový si teď sice občas zahraje už jen za staré pány, ale rozhodně nepatří k těm, kteří by při sledování probíhajícího šampionátu zkoušeli tvrdit, že před třiceti, čtyřiceti lety byla tráva zelenější.

Naopak - hokej v jeho současné podobě si užívá. „Líbí se mi! Někteří lidé říkají, že není tak hezký, ale mně se líbí. Je rychlejší, hráči jsou šikovnější. Myslím, že jak se teď zpřísnila pravidla, víc se vylučuje, tak je to pro diváky dobré. Hraje se více hokej, padají góly.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Bývalí hokejisté českému týmu na MS věří

Začátek letošního šampionátu potvrdil trend posledních let - i papírově slabší soupeři občas dovedou favoritům pořádně zatopit a ti, s nimiž je počítáno pro některou z medailí, někdy trochu složitě hledají svoji hokejovou tvář.

„Ty první zápasy jsou vždy takové trošku hektické, takže mě to ani zas tolik nepřekvapilo. Dneska všechna ta mužstva umí výborně bruslit, je to o houževnatosti, taktice. Myslím, že i naše národní mužstvo se v loňském roce přesvědčilo, že jim nikdo nevěřil, všichni říkali, že to není tak kvalitní mužstvo, a získali titul mistrů světa. Takže všechno je možné,“ myslí si olympijský vítěz z Nagana Jiří Šlégr.

Bývalý reprezentační útočník Jan Havel je po prvních zápasech českého týmu na bratislavském ledě optimisticky naladěn. A snaží se i na dálku uhodnout, na čem si teď asi trenér Hadamczik dává nejvíc záležet.

„Především si myslím, že trenér je nejdůležitější osoba na to, jak dát kolektiv dohromady. Jak se chytnou za srdíčko a pojedou. Potom to vyplyne samo a může ten kolektiv něco uhrát. To bylo přesně loňský rok a věřím, že letos to bude to samé,“ konstatoval Jan Havel.

Jak reálné je toto přání, o tom může něco málo napovědět také dnešní večerní utkání českých hokejistů proti Finům.

„Myslím, že na ně bude znovu platit důrazná hra, perfektní obrana a taková ta trpělivost. Hokej je hra chyb, vždycky se naskytne nějaká možnost, skulinka. Kdo bude chytřejší, ten ji využije a bude úspěšnější,“ předpovídá bývalý špičkový obránce Miloš Holaň. Tak tedy - dočkejme večera.

Aleš Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme