Capitals odmítli v NHL konec sezony, NY Rangers porazili 2:1

Až sedmý zápas musí rozhodnout o tom, kdo postoupí do finále Východní konference NHL. Hokejisté Washingtonu totiž včera po vítězství 2:1 srovnali stav série s New Yorkem Rangers na 3:3. Rozhodující zápas se hraje v sobotu na ledě Rangers.

New York Rangers' Ryan Callahan leaps in the air in front of Washington Capitals goaltender Braden Holtby during first period of game six of their NHL Easter Conference hockey semi-final game in Washington May 9, 2012 | Zdroj: Reuters

Největší zásluhu na vítězství Washingtonu měl gólman Braden Holtby, který si proti střelcům Rangers připsal třicet úspěšných zásahů a podruhé odvrátil Capitals hrozbu vyřazení.

Holtby byl přitom před startem play-off brankářskou trojkou, jenomže při zranění českých gólmanů Tomáš Vokouna a Michala Neuvirtha se musel postavit do brány – a září.

Úvodní branka utkání padla už ve 2. minutě, když se v přesilové hře prosadil ruský útočník Alexander Ovečkin. Na 2:0 pro domácí zvyšoval v polovině zápasu z dorážky Jason Chimera.

Hostující celek se na odpověď zmohl až 41 vteřin před koncem třetí třetiny, když se při power-play prosadil slovenský reprezentant Marián Táborák, na vyrovnání už ale Rangers nezbyl čas.

Výsledek - 2. kolo play off NHL:

Východní konference - 6. zápas:

Washington - New York Rangers 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Branky: 2. Ovečkin, 31. Chimera - 60. Gáborík. Střely na branku: 23:31. Diváci: 18 506. Stav série: 3:3.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít