Čáslava po výhře nad Norskem: Musíme si víc vyhovět a přidat v důrazu

Čeští hokejisté porazili na mistrovství světa ve Stockholmu Norsko 4:3 až po samostatných nájezdech, které rozhodl Aleš Hemský. Svěřenci Aloise Hadamczika opět nepředvedli ideální výkon a mají po třech zápasech ve skupině B pět bodů. Navíc definitivně padla možnost, že by tým posílil ze zámoří obránce Roman Polák ze St. Louis, kterého kvůli zranění neuvolnil klub.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český obránce Petr Čáslava (vlevo) a útočník Mathis Olimb z Norska (vpravo) | Zdroj: ČTK

Ke 150. utkání v národním týmu dnes nastoupil jiný český zadák Petr Čáslava a důvody ofenzivní neproduktivity shrnul pár slovy. „Jak obránci, tak útočníci se málo tlačíme do soupeřovi brány.“ K mikrofonu si ho pozval reportér Pavel Petr.

Asi jste měli představu, že to utkání s Nory bude jednodušší…

Čekal jsem, že budou hrát takový hokej. Je podobný švédskému. Zažili jsme to už před dvěma lety v Německu a i tentokrát to bylo náročné. Mančafty se vyrovnávají, ale na to my se nemůžeme vymlouvat. Nedali jsme zezačátku góly a to se ve zbytku zápasu promítlo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor Pavla Petra s Petrem Čáslavou po utkání s Norskem

V předešlých dvou zápasech nebyla spokojenost s útočnou aktivitou. Co tedy hře schází?

Jak obránci, tak útočníci se málo tlačíme do soupeřovi brány. Kdybychom dnes zezačátku dali nějaké góly, průběh by byl jiný. Ale místo toho jsem se ještě nechali hloupě vyloučit, což nás v první třetině ještě více srazilo. A od toho se zápas odvíjel.

Jak těžké bylo se z toho norského vedení nejprve 1:0 a pak 2:1 vzpamatovat?

Celý zápas dotahovat náskok soupeře není nic příjemného, navíc s takovým týmem. Pak si i více dovolovali. Hrají úplně jinak než dřív. Jsem rád, že jsme to zvládli a máme aspoň dva body. Prohrát s nimi by nebylo dobré.

Myslíte si, že by případná porážka hodně zkomplikovala situaci českého týmu?

Samozřejmě. Sebevědomí by nám to moc nepřidalo. Jsem rád, jak to dopadlo.

Čeští hokejisté zdolali na MS Nory 4:3 až po nájezdech

Číst článek

Samostatné nájezdy už bývají loterie, ale je asi třeba vyzdvihnout výkon brankáře Kováře…

Chytal výborně už v prvním utkání. Obdivuji ho, jak do turnaje vlétl. Je to jeho první velký šampionát. Klobouk dolů před ním.

Byl to Váš 150. zápas za národní tým. Jaká to je vlastně porce utkání?

Jsou to vlastně 3 extraligové sezony, takže je to celkem dost. (smích) Jsem rád, že jsem tady a můžu reprezentovat. Dokud dá zdraví a bude forma, vždycky rád přijedu.

Co pozitivního a negativního první tři utkání ukázala?

Problém je, že nedáváme góly. Ale ani my beci. Mám pocit, že ani jeden obránce nedal gól. Musíme i my více útočníkům pomáhat do útoku, oni naopak zase nám v obraně. Kolikrát propadneme a soupeř na nás jezdí v přečíslení. Musíme si víc vyhovět.

Pavel Petr, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme