Část hráčů z NHL dostala doporučení nehrát v Evropě, hvězdy Kladna zatím ne

Posun v jednáních mezi vedením NHL a hráčskou asociací má první dopady na českou extraligu. Někteří hokejisté totiž dostali doporučení, aby v Evropě dál nenastupovali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaromír Jágr ještě v noci před zápasem zařizoval transferkarty pro všech šest hráčů z NHL | Zdroj: ČTK

Například České Budějovice v dnešním duelu European Trophy proti Plzni nenasadí Milana Michálka s Martinem Hanzalem, jejich start v pátečním extraligovém utkání na Slavii je nejistý.

„Může se stát, že nebude ani můj první start za Budějovice. Po včerejších jednáních to vypadá vcelku dobře a uvidíme, jestli vůbec k nějakému zápasu nastoupím. Jsem s tím srovnaný, je to moje práce. Mám tam podepsanou smlouvu. Kdyby to dopadlo a sezonu jsme v NHL odehráli, tak jedině dobře,“ říká Martin Hanzal.

Přehrát

00:00 / 00:00

Martin Hanzal o startu za České Budějovice

Budějovice zatím české hvězdy do zápasů nenasadily. Jediným hráčem z NHL, který za Jihočechy nastoupil, byl Kanaďan Andrew Ferrence. Ten ale do zápasu proti Plzni také nezasáhne.

„Jelikož za nás nikdo kromě Andyho z NHL nenastoupil, tak to oslabení samozřejmě není,“ říká sportovní manažer HC Mountfiled České Budějovice Petr Sailer.

V ohrožení je i start Jágra a spol. ve vyprodaném úterním duelu Kladna proti brněnské Kometě. Svou účastí si není jistá ani další opora Rytířů Tomáš Kaberle.

Přehrát

00:00 / 00:00

Opora Rytířů Tomáš Kaberle se vyjadřuje k jednání mezi vedením NHL a NHLPA

„My nevíme, jestli budeme hrát zítra. Ta jednání probíhají dneska a může se stát, že se to dohodne, ale také to může trvat další dva měsíce. Věděli jsme, že takovéto záchvěvy budou, ale v sezoně 2004/2005 jsme si také mysleli, že neztratím celou sezonu, a ztratili jsme ji. Rozhodně nemůžeme říct, jestli budeme, nebo nebudeme hrát.“

Období po případném odchodu hvězd v čele s Jágrem, Plekancem a Kaberlem se výkonný ředitel klubu Václav Bartoš ale nebojí.

„Budeme se s tím muset poprat, budeme muset bojovat, hrát poctivě a sbírat body. Určitě je velkou výhodou, že už máme nějaké nahrané a že nejsme pod psychickou dekou, jako je třeba Sparta. Nicméně extraliga je ještě dlouhá a stát se může cokoli,“ říká Bartoš.

Zatímco odchod hráčů z NHL v Kladně teprve řeší, útočník Marek Hovorka už stihnul přestoupit do Sparty. Vedení NHL předložilo hráčské asociaci návrh, podle kterého by polovinu zisků inkasovaly kluby a druhou polovinu hokejisté. Zástupci hráčů se k němu mají vyjádřit nejpozději zítra.

Přehled hráčů z NHL, kteří působí v extralize:

Kladno: Jaromír Jágr, Tomáš Plekanec, Jiří Tlustý, Marek Židlický, Tomáš Kaberle.
České Budějovice: Andrew Ference (s týmem trénují Martin Hanzal, Milan Michálek a Václav Prospal, kteří do zápasů ještě nezasáhli).
Pardubice: Aleš Hemský, David Krejčí, Jakub Kindl.
Slavia: Roman Červenka, Vladimír Sobotka.
Liberec: Ondřej Pavelec, Ladislav Šmíd.
Chomutov: Michael Frolík, Milan Jurčina.
Plzeň: Tuukka Rask.
Sparta: Michal Neuvirth.
Vítkovice: Roman Polák.
Třinec: Rostislav Klesla.
Karlovy Vary: Andrew MacDonald.

Kamil Jáša, Jan Suchan, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme