Čechům se v NHL dařilo. Hertl zazářil dvěma trefami a asistencí

Čeští hokejisté zažili v zámoří úspěšnou noc. Útočník San Jose Tomáš Hertl se dvěma zásahy a jednou gólovou přihrávkou podílel na porážce Toronta 7:0. Při prohře Bostonu v Ottawě 1:2 se mezi střelce zapsal také David Pastrňák a Andrej Nestrašil přispěl gólem k triumfu Caroliny v Columbusu 4:3 po prodloužení.

Český hokejista Tomáš Hertl byl po dvou gólech a asistenci vyhlášen druhou hvězdou zápasu s Torontem | Zdroj: Reuters

San Jose se po dvou porážkách dočkalo vítězství. V sobotu rozstřílelo Toronto 7:0.

Český útočník Tomáš Hertl, jenž na rozdíl od předchozích zápasů nastoupil namísto centra na levém křídle elitní pětky, zvyšoval na 4:0 dvě a půl minuty před koncem druhé třetiny.

To už měl pražský rodák na kontě asistenci za třetí branku, kterou vstřelil Joe Pavelski. Ve třetí periodě Hertl uzavřel na konečných 7:0 a byl vyhlášen druhou hvězdou utkání. Po osmatřiceti odehraných duelech v letošní sezoně má na kontě šest gólů a dvanáct asistencí. Roman Polák stál na straně poražených.

Andrej Nestrašil z Caroliny v polovině úvodní dvacetiminutovky otevřel skóre souboje s Columbusem. Ve druhé třetině si Hurricanes vytvořili tříbrankový náskok, jenže domácí Blue Jackets se do zápasu vrátili a dovedli ho do prodloužení. V něm se prosadil Jordan Staal, který zařídil Carolině výhru 4:3.

Magická 68. Panteři lákají do hlediště na Jágra celé rodiny

První gól po zranění si připsal také útočník Bostonu David Pastrňák. Jeho vyrovnávací zásah na vítězství v Ottawě ovšem nestačil. Senators i díky asistenci Milana Michálka vedli a duel nakonec zlomili v prodloužení.

Radko Gudas se mohl radovat z premiérové branky v barvách Philadelphie. Jeho střelu do horního rohu při výhře 4:0 nad Islanders ale ještě za záda slovenského brankáře Jaroslava Haláka tečoval Sean Couturier.

Stejným výsledkem skončil zápas Arizony s Nashvillem, v němž se na straně vítězů představili Zbyněk Michálek a Martin Hanzal. Druhý jmenovaný se prezentoval gólovou přihrávkou. Asistenci si připsal také Tomáš Plekanec, který přihrával na jediný gól Montrealu v Pittsburghu při porážce 1:3.

Výsledky NHL:

New York Rangers - Washington 3:4 v prodl. (0:1, 0:1, 3:1 - 0:1)
Branky: 46. Lindberg, 50. Hayes, 54. Stalberg - 20. a 62. Ovečkin, 24. Williams, 60. Bäckström. Střely na branku: 26:31. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. Bäckström (oba Washington), 3. McDonagh (NY Rangers).

Philadelphia - New York Islanders 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Branky: 22. Raffl, 29. Medveděv, 51. Read, 56. Couturier. Střely na branku: 31:20. Diváci: 19 874. Hvězdy zápasu: 1. Read, 2. Mason, 3. Medveděv (všichni Philadelphia).

Montreal - Pittsburgh 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Branky: 31. Subban (Plekanec) - 28. Hörnqvist, 35. Rust, 60. Fehr. Střely na branku: 34:32. Diváci: 21 288. Hvězdy zápasu: 1. Fleury (Pittsburgh), 2. Condon, 3. Subban (oba Montreal).

Ottawa - Boston 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 14. Zibanejad (M. Michálek), 65. Stone - 21. Pastrňák. Střely na branku: 40:34. Diváci: 19 125. Hvězdy zápasu: 1. Stone, 2. Zibanejad, 3. C. Anderson (všichni Ottawa).

Columbus - Carolina 3:4 v prodl. (0:1, 1:2, 2:0 - 0:1)
Branky: 36. Atkinson, 45. Wennberg, 52. J. Anderson - 11. Nestrašil, 22. Versteeg, 28. Liles, 63. J. Staal. Střely na branku: 24:30. Hvězdy zápasu: 1. J. Staal (Carolina), 2. J. Anderson (Columbus), 3. Liles (Carolina).

San Jose - Toronto 7:0 (0:0, 4:0, 3:0)
Branky: 38. a 52. Hertl, 25. Burns, 29. Nieto, 36. Pavelski (Hertl), 45. Karlsson, 50. Donskoi. Střely na branku: 31:28. Diváci: 17 281. Hvězdy zápasu: 1. M. Jones, 2. Hertl, 3. Burns (všichni San Jose).

Dallas - Minnesota 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 57. Jamie Benn - 24. R. Carter, 32. Vanek. Střely na branku: 35:25. Diváci: 18 532. Hvězdy zápasu: 1. Dubnyk (Minnesota), 2. Niemi (Dallas), 3. Suter (Minnesota).

Arizona - Nashville 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Branky: 41. a 58. Rieder (na první Hanzal), 24. Vermette, 60. Duclair. Střely na branku: 29:26. Diváci: 12 345. Hvězdy zápasu: 1. Domingue, 2. Rieder, 3. Vermette (všichni Arizona).

Vancouver - Tampa Bay 2:3 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 16. Bärtschi, 58. Horvat - 4. Killorn, 53. Filppula, 64. Kučerov. Střely na branku: 23:35. Diváci: 18 335. Hvězdy zápasu: 1. Horvat (Vancouver), 2. Kučerov, 3. Filppula (oba Tampa Bay).

Los Angeles - St. Louis 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 30. Kopitar - 33. Pietrangelo, rozhodující sam. nájezd Brouwer. Střely na branku: 27:16. Diváci: 18 413. Hvězdy zápasu: 1. Parayko (St. Louis), 2. Kopitar (Los Angeles), 3. Brouwer (St. Louis).

Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít