Čekali jsme od Tona víc, v týmu ale zůstává, tvrdí trenér Sparty Sýkora

Nejen sůl, ale také extraligové body občas mohou být vzácnější než zlato. O tom by mohli vyprávět hokejisté Liberce a Sparty, kteří se toho času pokoušejí odlepit od samého dna tabulky. A bylo proto trochu překvapivé, že se v sestavě Sparty neobjevil útočník Petr Ton, i když Sparta nakonec vydřela vítězství nad Chomutovem i bez něj.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

7. kolo hokejové extraligy: HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha, 30. září v Plzni. Radost hráčů Sparty z gólu. | Zdroj: ČTK

„Nenastoupil proto, že jsme dali příležitost jiným hráčům. Čekali jsme od něj výraznější výkony,“ prohlásil Václav Sýkora a než se kdokoli stačil nadechnout k otázce týkající se další perspektivy zkušeného sparťanského útočníka, zazněl ještě trenérův dovětek.

„Vůbec nic to neznamená, nikde není řečeno, že Petr Ton vypadává ze sestavy nebo z týmu, to nevím, kde se vzalo. Je to přece normální věc, která se děje i velkým hvězdám, nejen u nás, ale i v zahraničí.“

Při těchto slovech souhlasně přikyvoval asistent trenéra Jan Votruba.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petr Ton vypadl ze sestavy Sparty, trenéři ale odmítají spekulace, že by opouštěl tým

„Prohlášení o tom, že jde o jeho konec a podobně, nevím, kde se vzala. Petr Ton jde normálně zítra do tréninku. Chtěl bych tyhle spekulace vyvrátit.“

O aktuálním duševním rozpoložení samotného Petra Tona jsme se po včerejším utkání nic nedozvěděli. A tak nebylo od věci alespoň zjistit, jak jeho absenci okomentuje další ze zkušených opor sparťanské ofenzivy, Petr Tenkrát.

„Na jedné straně jsme všichni cítili, že je to velké oslabení, když Petr nehraje. Ale na straně druhé je to prostě rozhodnutí trenérů, které musíme akceptovat. Tohle se může stát každému, příští zápas třeba nemusím hrát já a nikdo s tím nic neudělá.

Ale že by se právě tento hráč měl napříště ocitnout v roli přebytečného muže, na to by určitě žádný ze sparťanských fanoušků nebyl ochoten vsadit ani vysloužilou padesátihaléřovou minci. Vždyť Petr Tenkrát je zatím nejlepším střelcem svého výsledkově pokulhávajícího týmu a také včera se připomněl tribunám dvěma góly. Otázkou tedy spíše zůstává, zda úterní absence Petra Tona opravdu bude mít přívlastek ‚jednozápasová‘.

„V tenhle moment na to nemám odpověď, to je spíš otázka dalších zápasů. Uvidíme, v tuhle chvíli vám to neřeknu,“ uvedl kouč Václav Sýkora.

Aleš Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme