Čelo hokejové O2 extraligy se vyrovnalo

Po 17. kole nejvyšší hokejové soutěže je v tabulce mezi prvním a šestým místem pouze dvoubodový rozdíl. Se stejným bodovým ziskem jsou v čele Vítkovice, Třinec a Plzeň, následováni Zlínem, Pardubicemi a Slavií. Druhou výhru v základní hrací době vybojovalo poslední Brno.

Brankář Neruda ze Slavie zasahuje před sparťanem Gulašim - 17. kolo O2 extraligy | Zdroj: ČTK

HC Vítkovice Steel - HC Oceláři Třinec 4:5 po SN (0:2, 1:2, 3:0 - 0:0)

Souboj dvou týmů ze špice tabulky nabídl napínavý zápas. Třinec byl v úvodních dvou třetinách lepším mužstvem a vedl ve 28. minutě už 4:0. Zdálo se tak, že dovede utkání do vítězného konce. Vítkovice se však nevzdaly a dokázaly skóre srovnat. O bodu navíc pro hosty rozhodli v samostatných nájezdech Polák s Polanským, kteří svoje pokusy proměnili, zatímco vítkovičtí Kvapil s Ujčíkem nedali.

Branky a nahrávky: 39. Ujčík (Štefanka, Sičák), 42. Kvapil (Štefanka, Malík), 43. Burger (Klimek, Varaďa), 45. Stehlík (Varaďa, Burger) - 8. M. Růžička (Polanský), 9. Polanský (Kohn, Zíb), 25. M. Růžička (Hrabal, Kohn), 28. Hrabal (Kohn, M. Růžička), rozhodující samostatný nájezd Polák. Rozhodčí: Hradil, Mikula - Tošenovjan, Vengřín. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:1. Diváci: 9573 (vyprodáno).

00:00 / 00:00

Souhrn zápasů 17. kola hokejové O2 extraligy

HC Sparta Praha - HC Slavia Praha 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Pražské hokejové derby vyhráli už počtvrté v řadě hráči Slavie. Úvodní třetina branku nepřinesla. Té se dočkali diváci až v šesté minutě druhé části. Hosty poslal do vedení v přesilové hře Žižka. Sparta ale vzápětí při stejné výhodě o muže navíc skóre srovnala. Trefil se Gulaši. Rozhodující náskok si potom vypracovalo slávistiské mužstvo mezi 46. a 49. minutou. Nejprve ujeli ve vlastním oslabení do přečíslení 2 na 1 Červenka s Vondrkou, a druhý jmenovaný poslal hosty do vedení, které o pouhé tři minuty později navýšil v další přesilovce Havel. Sparta už dokázala gólem Langhammera z 53. minuty pouze snížit na konečných 2:3.

Branky a nahrávky: 28. Gulaši (Vykoukal, Netík), 53. Langhammer (Ton, Netík) - 26. Žižka (Beránek), 46. Vondrka (Červenka), 49. Havel (Kadlec, Červenka). Rozhodčí: Šindler, Šír - Kreuzer, Jindra. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 11.551.

HC Eaton Pardubice - Bílí Tygři Liberec 5:4 (0:0, 3:2, 2:2)

Pardubičtí hokejisté v utkání s Libercem ani jednou neprohrávali, vítězství 5:4 jim ale zařídil až v poslední minutě zápasu úspěšně proměněným trestným střílením Špirko. Po bezbrankové úvodní třetině začaly padat góly na východě Čech až ve druhé části. Po té vedli domácí 3:2. Do dvoubrankového náskoku poslal pardubický tým v polovině závěrečného dějství svou druhou brankou v zápase Petr Sýkora. Hosté se ale nevzdali a dokázali ještě stav utkání vyrovnat. Na začátku poslední minuty ovšem fauloval unikajícího Pivka Čakajík a z nařízeného samostatného nájezdu rozhodl o třech bodech pro domácí Špirko.

Branky a nahrávky: 23. Cetkovský (Genoway), 34. Zohorna (Koukal), 34. P. Sýkora (Jillson, Pivko), 49. P. Sýkora (Špirko), 60. Špirko z trestného střílení - 31. Hlaváč (DeSantis), 35. Hunkes (DeSantis, P. Nedvěd), 52. Čakajík (P. Nedvěd), 57. Víšek (P. Nedvěd). Rozhodčí: Jeřábek, Minář - Kis, Prchal. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:1. Diváci: 9125.

BK Mladá Boleslav - HC Energie Karlovy Vary 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)

Oba soupeře dělil před zápasem v tabulce pouze jediný bod. Dal se tak očekávat vyrovnaný duel. Po bezbrankové úvodní třetině se domácí dostali v prostřední části do dvoubrankového náskoku, který v závěrečné třetině navýšili na vedení 4:0. Karlovy Vary už dokázaly pouze zkorigovat výsledek na konečných 4:2 pro domácí.

Branky a nahrávky: 24. Bahenský (Gajovský, Němeček), 39. T. Sýkora (J. Kasík), 42. Nouza (T. Sýkora), 46. Macho (Gajovský, Fabuš) - 50. Hluchý (Tribuncovs), 53. Kristek (Hluchý, Hájek). Rozhodčí: Salminen (Fin.), Husička - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:5, navíc Skuhravý (K. Vary) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3740.

HC Kometa Brno - HC Geus Okna Kladno 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

Hráči Brna vybojovali na domácím ledě své druhé tříbodové vítězství v sezóně. Po úvodní třetině sice prohrával poslední tým tabulky s Kladnem 0:1, v dalším průběhu zápasu ale dokázal vývoj střetnutí otočit. Nejprve se ve druhé části dvakrát prosadil Erat, zbývající branky potom přidali v závěrečném dějství Dopita s Novákem.

Branky a nahrávky: 21. Erat (J. Novák), 39. Erat (Huml), 50. Dopita, 55. J. Novák (Bičánek, Huml) - 19. Patera (Kalla, V. Kameš). Rozhodčí: Svoboda, Turčan - Rozlílek, Pavlovič. Vyloučení: 12:11. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 7063.

PSG Zlín - HC Benzina Litvínov 4:5 po SN (2:1, 1:1, 1:2 - 0:0)

Hokejisté Litvínova pokračují v úspěšné sérii na hřištích soupěřů. Pro třetí výhru za sebou si přijeli do Zlína. Domácí se v utkání dostali rychle do vedení, když se už po dvou minutách prosadil Vlach. Další góly potom padly v rychlém sledu na konci třetiny. Nejprve vyrovnal v 18. minutě při vlastním oslabení litvínovský Lukeš, Zlín poslal znovu do jednobrankového náskoku v následující minutě Balán. Vyrovnaná partie pokračovala i ve druhé části, ve které přidala obě mužstva po jedné brance. Ve třetí třetině se dokonce hosté dostali do vedení 4:3, prodloužení ale zařídil vyrovnávajícím gólem Balaštík. V nastaveném čase branka nepadla a tak došlo na nájezdy. V těch o výhře Litvínova rozhodl Hübl.

Branky a nahrávky: 2. Roman Vlach (Kubiš), 19. Balán (F. Čech, Míka), 30. Balaštík (Linhart), 51. Balaštík (Leška) - 18. Lukeš (Jánský, Pilař), 25. V. Hübl (Jenáček, Pilař), 43. Jenáček (Švarný, Kubát), 49. Trávníček, rozhodující samostatný nájezd V. Hübl. Rozhodčí: Hribik, Pešina - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. V oslabení 0:1. Diváci: 4243.

HC Mountfield České Budějovice - HC Plzeň 1929 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Tým Plzně navázal v Českých Budějovicích na dobré výkony z předchozích zápasů a slaví v O2 extralize páté vítězství za sebou. Západočeši vedli v polovině druhé třetiny 3:0 a svou šanci na zisk tří bodů už nepustili. Plzeňský gólman Salfický tak po svém návratu do nejvyšší soutěže ještě nepoznal hořkost porážky.

Branky a nahrávky: 37. Sailer (Vydarený, Gulaš) - 10. Adamský (M. Heřman, Benda), 28. Dobrovolný (Kracík, Vampola), 32. Tvrdík (Vampola, Benák). Rozhodčí: Jebavý, Kubeš - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Diváci: 5208.

Tomáš Lörincz, Aleš Procházka, Ladislav Lhotský, Ivan Quirenz, Pavel Petr, Kamil Jáša, Robert Štach, Mirko Vasič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít