Černá reklama dělá puk neviditelným. Velký problém, říká Štěpánek

Ve Stockholmu začínají Švédské hokejové hry, třetí podnik letošní Euro Hockey Tour. Právě domácí výběr bude v 19,30 prvním soupeřem české reprezentace. Nebude to ale jediný protivník. Hráči se musí vyrovnat také s černou reklamou na ledě, která jim ztěžuje orientaci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Černá reklama na ledě při Švédských hrách | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

Nebývá zvykem, aby reklama v kruhu na vhazování v obranném pásmu měla černý podklad. Při Švédských hrách ovšem pořadatelé zvolili právě tuto variantu.

Má to jeden háček. Kotouč se hráčům ztrácí z dohledu. Především z pohledu gólmana je to nepříjemná situace.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportér Pavel v Petr o nepříjemnostech s černou reklamou

„Je to špatné, protože když tam zamíchají s pukem, tak se mi úplně ztratí a pak z toho vystřelí. Není to nic příjemného,“ konstatoval po tréninku Jakub Štěpánek.

Právě on bude hájit českou branku v úvodním duelu třetího turnaje Euro Hockey Tour. Má nějaký recept na to, aby s černou reklamou a pohybem kotouče neměl problém?

Černá reklama na ledě při Švédských hrách | Foto: Pavel Petr

„Samozřejmě se bud ten puk snažit chytit, ale ta situace je pro mě hodně ztížená. Na druhou stranu my máme úplně stejnou možnost vystřelit.“

Ani obránce Tomáš Mojžíš není z barevně nezvykle provedené reklamy příliš nadšen. Není se čemu divit.

„Hned jak jsem vjel na led jsem si toho všiml. Na té černé není vůbec vidět puk. Doufám, že se to trošku zlepší,“ říká Mojžíš.

Také trenér Alois Hadamczik nevěřil vlastním očím, když černě vybarvené kruhy pro vhazování spatřil.

„I samotní hráči říkají, že je to puk bez kontroly. Navíc gólmani mají hodně ztíženou pozici. Je to nepochopitelné. Chápu, že tam organizátoři dali reklamu, ale především by se mělo hledět na zdraví hráčů a pohlednou hru,“ dodal Alois Hadamczik.

Český tým přitom nikdy Švédské hry v rámci Euro Hockey Tour nevyhrál. Možná právě tato reklama pomůže našim hokejistům statistiky změnit.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme