Červenka hrál poprvé od MS, jeho přihrávky zařídily výhru Chomutova

Sladký návrat do extraligy prožil hokejový reprezentant Roman Červenka. Na výhře svého Chomutova nad Pardubicemi 3:1 ve včerejším třetím kole nejvyšší soutěže se podílel dvěma nahrávkami a pozvedl druhý útok Pirátů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Červenka si chomutovský debut osladil přihrávkami na dvou gólech

Roman Červenka si chomutovský debut osladil přihrávkami na dvou gólech | Foto: David Kalvas | Zdroj: Český rozhlas

Roman Červenka byl za 2 přihrávky vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. „Nevím, kdo to vyhlašuje. Já jsem se jako nejlepší necítil. Pro mě je důležité, že jsme vyhráli a doufám, že budu zlepšovat. Já i naše lajna,“ okomentoval svůj výkon.

K utkání naposledy nastoupil na květnovém MS v Praze, od té doby 4 měsíce nehrál soutěžní zápas. „Fyzicky to v první třetině šlo, pak už energie trošku chyběla. Pauza byla dlouhá a když nemáš energii, tak to nemůže být ani herně optimální,“ vysvětluje útočník.

„Čekal jsem na šance, které byly. Málokdo má větší očekávání, než já sám od sebe. I když je to extraliga, tak mám velkou motivaci a je to dobrý začátek,“ říká 29letý navrátilec z Ruska.

Červenka zvedl druhý útok Pirátů, který zařídil všechny góly mužstva při vítězství nad Pardubicemi 3:1.

„Sedíme si jako lidi, to je hrozně důležité. Hraje se mi s ním dobře, je důrazný a vybojuje puky. Od té doby, co přišel, mám v hlavě, že budeme dávat góly, když využiju jeho nahrávky,“ užíval si spolupráci střelec dvou branek Michal Vondrka.

„Hrál první zápas od MS, je to hrozná doba. Já laboruju s nemocí, tak jsem se taky necítil dobře. Měli jsme kruhy okolo očí jako účetní Fantozzi,“ zavtipkoval střelec Pirátů.

David Kalvas, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme