Červenka na závěr MS zazářil, Eliáš v reprezentaci nekončí

Osmnáct branek viděli diváci v posledních dvou zápasech hokejového mistrovství světa. Největší podíl na nevídané porci měli čeští reprezentanti, jmenovitě Roman Červenka, který se v boji o bronz postaral o tři ze sedmi branek v síti Ruska.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český hokejový reprezentant Roman Červenka slaví svoji branku v duelu MS proti Lotyšsku | Zdroj: ČTK

Člen elitní české formace na šampionátu střelecky jen paběrkoval a zůstával ve stínu Jaromíra Jágra a Tomáše Plekance. V semifinále ho dokonce nechal trenér Hadamczik polovinu zápasu sedět na lavičce poté, co se dopustil zbytečného faulu a Švédové v následné přesilovce vyrovnali.

Do utkání o třetí místo ho ale český kouč znovu vrátil do prvního útoku a Červenka se odvděčil třemi brankami.

Přehrát

00:00 / 00:00

Červenka na závěr MS zazářil, Eliáš v reprezentaci nekončí

„Já jsme nepřišel dneska nikomu nic dokazovat, já jsem prostě chtěl, abychom vyhráli zápas a měli bronzovou medaili, o kterou se hrálo. Co bylo, bylo. Jsem rád, že to tam spadlo. Přiklonilo se ke mně trošku štěstí, které jsem celý turnaj neměl,“ říkal po vítězném utkání s Ruskem Roman Červenka.

Spokojenost se dala vyčíst s tváří všech hráčů v českých dresech, včetně Patrika Eliáše. „Samozřejmě, že jsme přemýšleli o zlatu, věřili jsme si, tým hrál dobrý hokej, parta byla výborná. A o tom to je! Když jsou takhle krátké turnaje, tak hlavně pocit musí být správný. Pro mě je to výborné, medaile je medaile. Jsem rád, že jsme to zvládli i pro diváky, pro všechny fanoušky u nás doma, kteří za námi stáli. Určitě jsme je myslím naším výkonem tady nezklamali. Doufejme, že příští rok to bude zpátky o zlato.“

Po semifinálové bitvě se Švédskem spekulovala některá média v souvislosti s Patrikem Eliášem, že po šampionátu ukončí reprezentační kariéru. Vše je ale trochu jinak.

„Nemyslel jsem to tak, že končím. Myslel jsem to tak, že po třinácti-čtrnácti letech jsem se poprvé nedostal s týmem do play-off a já pevně věřím, že budeme zpátky tam, kde jsme byli roky předtím. A potom ta šance není. Ale když bude ta možnost, tak přijedu samozřejmě vždycky rád,“ uvedl své výroky na pravou míru Patrik Eliáš.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme