Češi drželi deset let rekord v návštěvnosti MS, než je o něj obral Minsk. Letos ho opět atakují

Česko žije hokeje a důkazem je i to, že od roku 2004 drželo deset let návštěvnostní rekord světových šampionátů. Běloruský Minsk loni Prahu a Ostravu překonal, ale pokud budou chodit lidé na tribuny letos v Česku jako doposud, rekord - tedy v součtu více než 640 tisíc fanoušků - se vrátí do Česka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci českého týmu

Fanoušci českého týmu | Foto: Český rozhlas

„Atmosféra v obou hostitelských městech je úžasná. Kromě Kanady jsem neviděl takovou euforii, jaká panuje v těchto dnech v České republice,“ říká předseda organizačního výboru pražské části šampionátu Petr Bříza.

Česko drželo návštěvnostní rekord od posledního mistrovství světa v Praze a Ostravě v roce 2004. Po deseti letech ho sice překonal běloruský Minsk, Bříza ale naráží na to, že v zemi prezidenta Alexandra Lukašenka nedorazili na tribuny ti opravdoví hokejoví fandové.

Přehrát

00:00 / 00:00

Předseda pražské části organizačního výboru MS Petr Bříza chválí atmosféru v halách v Praze a Ostravě

„Máme fanoušky, kteří přijdou na celá utkání, nejsou nějakým způsobem nahnáni, aby se v hale ukázali a byli započítáni. Těší se prostě na hokej a fandí celý zápas,“ vysvětluje bývalý reprezentační brankář.

Během českých duelů si někteří domácí příznivci stěžovali, že nefandí celá hala. To se zlepšilo. A stále dobrá je návštěvnost. A jelikož je divácký rekord téměř na spadnutí, zve Bříza lidi do hledišť i dál.

„Snažíme se znova zaktivovat zájem. 17 dní šampionátu je dlouhých a víme, že některé zápasy nejsou pro českého fanouška tak úplně atraktivní,“ je si vědom.

I tak mohou Petra Břízu těšit příznivá čísla. Průměrná návštěva je totiž v řádech o stovky větší než loňská v Minsku. Podle prodaných vstupenek je už prakticky jasné, že si Praha s Ostravou vezmou rekord zpět.

 

Na kase O2 areny zbývají poslední desítky lístků na dnešní zápas Česko – Francie! Neváhejte a spěchejte si je koupit!

Posted by Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2015 on 7. květen 2015

František Kuna, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme