Češi na Channel One Cupu i napodruhé neuspěli. Domácím Rusům podlehli o čtyři góly

Čeští hokejisté si na ruském Channel One Cupu připsali další porážku, když v Moskvě podlehli domácímu výběru 1:5. Ruská sborná o svém vítězství rozhodla již v úvodní třetině, ve které si vybudovala třígólový náskok, a ten už svěřenci Josefa Jandače ve zbývajících 40 minutách nedokázali smazat. Češi své vystoupení na druhém letošním turnaji Euro Hockey Tour ukončí v neděli, kdy je čeká duel se Švédy.

Češi si na Channel One Cupu připsali další porážku

Češi si na Channel One Cupu připsali další porážku | Foto: Pavel Golovkin | Zdroj: ČTK

Český výběr proti Rusku vůbec nezvládl začátek utkání, protože už ve 12. minutě prohrával o tři branky.

Tu první z nich obstaral Sergej Plotnikov, který se v šesté minutě prosadil z dorážky. Jen tři minuty poté Dominik Furch inkasoval podruhé, když ho z bezprostřední blízkosti prostřelil Pavel Dacjuk.

Ani na třetí gól nečekali domácí fanoušci dlouho. Ve 12. minutě totiž Vladimír Tkačjov usměrnil do české brány další odražený kotouč a zvýšil na 3:0.

Češi si vstřelili kuriózní vlastňák. Za dvě sekundy mi docvakne, že to mám řešit jinak, litoval Polášek

Ve druhé dvacetiminutovce se hra českého celku zlepšila, což se ve 28. minutě projevilo i výsledkově. Obránce Michal Jordán trefil brusli Tomáše Zohorny, od které puk putoval až do brány.

K další změně skóre došlo až v závěrečném dějství. Ve 43. minutě Ivan Telegin přesně tečoval střelu Andreje Světlakova a vrátil tak domácím tříbrankové vedení.

V samotném závěru pak při přesilovce na konečných 5:1 uzavřel Ilja Kovalčuk.

Výběr Josefa Jandače tak na ruském Channel One Cupu i nadále čeká na první vítězství, kvůli čemuž mu v tabulce turnaje patří poslední místo. Změnit to čeští reprezentanti budou moci v neděli, kdy se utkají se Švédy.

Rusko - ČR 5:1 (3:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 6. Plotnikov (Kovalčuk, Bělov), 9. Dacjuk (Kovalčuk), 12. Tkačov (Antipin, Barabanov), 43. Tělegin (Svetlakov, Ničuškin), 60. Kovalčuk (Svetlakov) - 28. T. Zohorna (Jordán). Rozhodčí: Brännare, Rantala (oba Fin.) - Sadovnikov, Zacharenko (oba Rus.). Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 11.768.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít