Češi nezvládli přestřelku s Finy. Po dramatickém boji jim podlehli 4:5

Čeští juniorští hokejisté ve svém závěrečném vystoupení v základní skupině MS body nevybojovali. V generálce před sobotním čtvrtfinálovým duelem podlehli Finům v poměru 4:5. Výsledek tohoto zápasu s definitivní platností určil soupeře českého týmu pro první kolo play off, kterým bude výběr USA.

Češi sice Finům dlouho vzdorovali, ale nakonec si další výhru nepřipsali

Češi sice Finům dlouho vzdorovali, ale nakonec si další výhru nepřipsali | Zdroj: ČTK

Po odpolední výhře Ruska nad Slovenskem bylo již před zahájením zápasu Česka s Finskem jisté, že se bude jednat pouze o souboj o druhé místo ve skupině.

V první třetině měli více ze hry Finové, ale jejich optická převaha k zásadnějším šancím nevedla, takže první dvacetiminutovka skončila bezbrankovou remízou.

Úplně jiný průběh měla druhá třetina, ve které padlo šest gólů. Jako první se prosadili hráči Suomi, kteří využili přečíslení a zásluhou Puljujärviho se ve 21. minutě dostali do vedení.

Počínaje 25. minutou v helsinské Hartwall Aréně odstartovala velká přestřelka, kterou započali dvěma slepenými góly Češi. Nejprve vstřelil gól po akci Davida Pastrňáka Jiří Smejkal a o dvě minuty později poslal Česko do jednogólového náskoku Jan Ordoš.

To však českému týmu nevydrželo příliš dlouho, když Finové dvojicí branek v rozmezí několika desítek sekund otočili skóre.

Krátce před koncem druhé části ale český tým srovnal poté, co David Sklenička přesnou střelou prostřelil Vehviläinena.

Dramatické zvraty pokračovaly i v závěrečném dějství. Ve 49. minutě vrátil Česko do vedení Michael Špaček, který využil chytrou přihrávku Davida Pastrňáka, jemuž se dokonale podařilo zmást finského brankáře.

Poté ale Finové zaúřadovali v přesilovkách, v nichž na turnaji dominují. Po srovnání na 4:4, které měla na svědomí největší hvězda letošního MS Puljujärvi, následoval další finský gól, jenž již rozhodl o vítězství Finska 5:4.

Mistrovství světa v hokeji hráčů do 20 let v Helsinkách:
Skupina B:
Finsko - ČR 5:4 (0:0, 3:3, 2:1)
Branky a nahrávky: 21. Puljujärvi (Aho), 29. Hintz, 31. Kalapudas (Kapanen, Niku), 51. Puljujärvi (Nättinen, Juolevi), 55. Laine (Juolevi, Aho) - 25. Smejkal (Špaček, Pastrňák), 27. Ordoš (Voženílek, Šoustal), 40. Sklenička (Mašín, Zacha), 49. Špaček (Pastrňák, Smejkal). Rozhodčí: Ansons (Lot.), Wiegand (Švýc.) - Otmachov (Rus.), Waldejer (Nor.). Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Diváci: 12.198.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít