Češi pálili v NHL ostrými. Skórovali Michálek, Hudler a Pastrňák

Tři Češi se trefili v nočních zápasech hokejové NHL. Zatímco Milan Michálek přispěl gólem a přihrávkou Ottawě k vítězství nad Montrealem 4:2, Jiří Hudler jen zmírnil prohru Calgary s Minnesotou 2:3 v prodloužení. Skóroval i David Pastrňák, ale jeho Boston padl na ledě Edmontonu 3:4 po samostatných nájezdech.

Milan Michálek dotlačil puk za záda gólmana Montrealu Dustina Tokarskiho

Milan Michálek dotlačil puk za záda gólmana Montrealu Dustina Tokarskiho | Zdroj: ČTK

Michálek svou jedenáctou trefou v sezoně otevřel ve 32. minutě skóre zápasu. Druhý bod si třicetiletý forvard připsal deset minut před koncem, kdy po jeho akci zvýšil v přesilové hře Stone na 3:1 pro Senators.

Canadiens sice pět minut před koncem snížili na rozdíl jediného gólu, ale definitivní klid do domácích řad vnesl Turris, který v čase 58:29 skóroval do prázdné branky při power play Montrealu.

Hráči Tampy Bay si odvezli všechny body z Anaheimu díky skvělé druhé třetině, když na vedení domácího týmu odpověděli čtyřmi trefami. Pod vítězný gól se podepsal i Ondřej Palát, po jehož přihrávce zakončoval Johnson do prázdné branky.

Třiadvacetiletý odchovanec z Frýdku-Místku si připsal asistenci rovněž u třetí branky Lightning.

Hudler si v letošní sezoně polepšil na devatenáct gólů, čímž je společně s Monahanem nejlepším střelcem Calgary. Jednatřicetiletý centr snížil dvě minuty před koncem první třetiny na 1:2 a „Plamenům“ pomohl alespoň k zisku jednoho bodu. O výhře Minnesoty v prodloužení rozhodl Mikko Koivu.

Osmnáctiletý Pastrňák bodoval počtvrté z posledních pěti zápasů. Ve 36. minutě jemně tečoval střelu Cháry a svým šestým gólem v zámořské soutěži poslal duel s Edmontonem až do samostatných nájezdů. Na gól se čekalo až do dvanácté série, kdy rozhodl slovenský obránce ve službách Edmontonu Marinčin.

Výsledky NHL:

Ottawa - Montreal 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Branky: 32. M. Michálek, 39. Pageau, 50. Stone (M. Michálek), 59. Turris - 32. Pacioretty, 55. Beaulieu. Střely na branku: 39:44. Diváci: 18 949. Hvězdy zápasu: 1. Hammond, 2. Stone, 3. Karlsson (všichni Ottawa).

Chicago - Detroit 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 37. Saad, 59. Versteeg - 37. a rozhodující sam. nájezd Tatar, 58. Helm. Střely na branku: 34:28. Diváci: 22 112. Hvězdy zápasu: 1. Helm, 2. Howard (oba Detroit), 3. Saad (Chicago).

Calgary - Minnesota 2:3 v prodl. (1:2, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 18. Hudler, 51. Bouma - 9. Fontaine, 12. Dumba, 62. Koivu. Střely na branku: 37:29. Diváci: 19 277. Hvězdy zápasu: 1. Dubnyk (Minnesota), 2. Wideman (Calgary), 3. Koivu (Minnesota).

Colorado - Los Angeles 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)
Branky: 4. Landeskog - 22. a 60. Carter, 27. Toffoli, 36. Brown. Střely na branku: 43:26. Diváci: 15 786. Hvězdy zápasu: 1. Quick, 2. Carter (oba Los Angeles), 3. Landeskog (Colorado).

Edmonton - Boston 4:3 po sam. nájezdech (2:1, 1:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 5. Jakupov, 16. Nugent-Hopkins, 29. Purcell, rozhodující sam. nájezd Marinčin - 20. Eriksson, 35. Smith, 36. Pastrňák. Střely na branku: 30:41. Diváci: 16 839. Hvězdy zápasu: 1. Scrivens (Edmonton), 2. Rask (Boston), 3. Marinčin (Edmonton).

Anaheim - Tampa Bay 1:4 (1:0, 0:4, 0:0)
Branky: 5. Maroon - 25. Stralman, 26. Johnson (Palát), 39. Kučerov (Palát), 40. Stamkos (Šustr). Střely na branku: 25:32. Diváci: 17 284. Hvězdy zápasu: 1. Stamkos (Tampa Bay), 2. Maroon (Anaheim), 3. Killorn (Tampa Bay).

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít