Češi pokazili Slovákům oslavu

Hokejisté České republiky porazili v přátelském utkání při příležitosti oslav 80.let slovenského hokeje domácí tým 3:2 po samostatných nájezdech.

Utkání Slovenska s Českou republikou

Utkání Slovenska s Českou republikou | Zdroj: ČTK

Slovensko - Česko 2:3 po sam. (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0)

Úvodní třetina zápasu nepřinesla příliš atraktivní hokej a také minimum šancí. Vlastně první gólovou příležitost viděli diváci při oslavách 80.slovenského hokeje až v závěru první dvacetiminutovky a měli jí češi. Po přihrávce Birnera se trefil Černý.

Druhá část hry přinesla přeci jen převahu hvězdami nabitého celku domácích. Richard Zedník ukázal proč jeho hvězda tolik září v hokejovém světě. Nabruslil zprava před Schwarze a zavěsil po horní tyčku. Když se necelou minutu řed koncem prosadil Pálffy, vedli Slováci 2:1.

Češi však nesložili zbraně a ve třetí části se jim podařilo díky Kvapilově brance vyrovnat. Domácí však nechtěli pokazit oslavy prohrou a hnali se útoku. Marek Schwarz byl však proti, byť musel vytahovat zákroky z kategorie zázračných. Nakonec souboj dospěl přes prodloužení k samostatným nájezdů a tam o vítězství českého týmu rozhodl Lukeš.

00:00 / 00:00

Utkání očima reportéra Pavla Petra

Branky a nahrávky: 29. Zedník (Pálffy, Graňák), 40. Pálffy (Stümpel) - 19. Černý (Kubiš, Birner), 50. Kvapil (Marek, Kůrka), rozhodující nájezd Lukeš. Rozhodčí: Baluška, Kubuš - Tvrdoň, Novák (všichni SR). Vyloučení: 4:7, navíc Marcel Hossa (SR) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 8340.

Slovensko: Lašák - Lintner, Obšut, Graňák, Štrbák, Podhradský, Smrek, Slovák - Pálffy, Stümpel, Zedník - Radivojevič, Cibák, Sejna - Marcel Hossa (36. Š. Růžička), Kukumberg, Kolník - Bartovič, Zagrapan, Nagy. Trenér: Ján Filc.

Česko: Štěpánek (31. Schwarz) - Krstev, Gulaši, Hunkes, Derner, Drtina, Hrabal, Kolář, Lučka - Kůrka, Marek, Lukeš - Kašpar, Vampola, Kvapil - D. Květoň, Langhammer, M. Růžička - Černý, Birner, Kubiš. Trenéři: Josef Jandač a Ondřej Weissmann.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít