Češi porazili na MS ‚dvacítek‘ Slováky, skončili pátí

Čeští hokejisté porazili ve svém posledním utkání na mistrovství světa hráčů do dvaceti let Slovensko 5:2, a vybojovali tak páté místo. O vítězství českého týmu rozhodla už první třetina, kterou svěřenci trenéra Miroslava Přerosta vyhráli 3:0.

Tomáš Hertl zkouší přelstít slovenského gólmana Šimbocha

Tomáš Hertl zkouší přelstít slovenského gólmana Šimbocha | Zdroj: Reuters

Češi v první třetině doslova hýřili aktivitou, na slovenského gólmana Šimbocha vyslali 21 střel, ze kterých dali tři branky. Jeho protějšek v české bráně Mrázek oproti tomu musel čelit jen šesti pokusům slovenských hráčů.

Hned v úvodu měl obrovskou šanci Hertl, který ovšem nadvakrát neuspěl. V 6. minutě už ale šli Češi do vedení, skóre otevřel Faksa. Poté poslal přihrávku zpoza brány na Holíka Straka a bylo to o dvě branky. Třetí trefu přidal český výběr v přesilovce pět na tři, postaral se o to Mozík – a o osudu utkání bylo rozhodnuto.

Slovenský tým se osmělil až ve druhé dvacetiminutovce, kdy se střelecky prosadil Bubela. Gólmanu Mrázkovi pak pomohla při Tvrdoňově dělovce tyčka. Dvoubrankový náskok ale vzápětí vrátil na českou stranu Uher. Po jeho trefě se slovenský gólman Šimboch poroučel na střídačku a v bráně ho nahradil Sabol.

00:00 / 00:00

Petr Straka je toho názoru, že Slováci měli před českým týmem přehnaný respekt

Pátou branku do slovenské brány přidal v 43. minutě Filippi, který využil českou přesilovku, když na milimetr přesně zamířil z prostoru mezi kruhy pod horní tyč. Definitivní podobu výsledku dal v 47. minutě Chovan.

"V podstatě kdykoli jsme s nimi hráli, zápas vypadal ze začátku takhle. Myslím, že mají vůči nám možná trochu moc respektu. Aspoň to tak vypadá. Nevím proč, ale pro nás je to jen dobře, protože jsme se dostali do zápasu, udělali jsme si rychle dobrý náskok a pak jsme to jenom kontrolovali," pochvaloval si český útočník Petr Straka.

Mistrovství světa hokejistů do 20 let v Calgary:

O 5. místo:

ČR - Slovensko 5:2 (3:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. Faksa (Krejčí), 14. Holík (Straka, Sekáč), 17. Mozík (Krejčí, Holík), 37. Uher (T. Hertl), 43. Filippi (Mozík, Uher) - 35. Bubela (Ďaloga), 47. Chovan (Bubela). Rozhodčí: Klein (Kan.), Nord (Švéd.) - Fluri (Švýc.), Sormunen (Fin.). Vyloučení: 3:9. Využití: 2:0. Diváci: 12.923.

Sestava ČR: Mrázek - D. Musil, Krejčí, Hrbas, Říha, Mozík, Jank - Sekáč, Holík, Straka - Uher, Filippi, Nosek - Culek, T. Hertl, Jaškin - Sedlák, Hyka, Faksa. Trenéři: Miroslav Přerost, Jiří Juřík a Jiří Fischer.

Tereza Jelínková, Michal Berg Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít