Češi porazili na úvod MS Dánsko 2:0

Čeští hokejisté vyhráli své úvodní střetnutí na světovém šampionátu. Ve Stockholmské hale Globen zdolali Dánsko 2:0 po gólech Hemského a Tenkráta. Dalším soupeřem českého týmu bude domácí Švédsko, a to v sobotu od 20:15. Radiožunál bude utkání vysílat celé v přímé reportáži.

Jakub Kovář měl v první třetině hodně práce

Jakub Kovář měl v první třetině hodně práce | Zdroj: ČTK

Všechny zápasy českého týmu vysílá ČRo Speciál, tedy exkluzivní přímý přenos na stránkách hokej.radiozurnal.cz.

Česká republika - Dánsko 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 40. Hemský, 58. Tenkrát

České hokejisty dostala do tempa přesilová hra v úvodu utkání­, ale nedostali se do výraznějších šancí. Velmi dobře obranně organizovaný soupeř neměl větší­ problémy, navíc jen kvůli vlastní přemíře horlivosti a snahy se nedostal do vedení­.

Hned dvakrát se řítili Dánové ve třech proti jednomu, ale puk jim přeskočil hokejku. Zbytek střel pochytal brankář Jakub Kovář, který měl v první třetině rozhodně více starostí, než Andersen.

Velký štěstím ve druhé třetině pro české hokejisty bylo, že Dánové dvakrát neumí přesilové hry, a že je Jakub Kovář ve velmi dobré formě. Po vyloučení Kutláka za podražení vyhodil David Krejčí puk z obranné třetiny až za hrazení a soupeř měl minutu a 23 sekund možnost hrát proti třem. V jednu chvíli byli Češi dokonce jen dva, když Plekanec ztratil hůl, ale Kováře nepřekonali.

Výkon českého týmu se z nevýrazného dostal až skoro k beznadějnému, dobře bruslící Dánové si vytvořili znatelný tlak a český tým dlouho pouze vyhazoval.

V závěru druhé třetiny se Kašpar snažil dostat do útočného pásma, byl faulován a Češi hráli přesilovou hru. Snad poprvé se jim povedlo přesně kombinovat a přihrávku Plekance z úhlu využil zblízka Aleš Hemský v čase 39:55.

Ač se to možná nebude českým fanouškům líbit, tak Dánové byli také ve třetí třetině lepší, několikrát vytvořili před brankářem Kovářem velký závar, ale puk do sítě žádným způsobem nedostali.

Výběr Aloise Hadamczika měl evidentně problémy s kombinací, důrazem nebo orientací na ledě, ale ne se střelbou. V závěru poslední třetiny se puk po souboji v rohu kluziště dostal k Petru Tenkrátovi, který bez přípravy propálil z vrcholu pravého kruhu Andersena.

Branky a nahrávky: 40. Hemský (Plekanec, P. Nedvěd), 58. Tenkrát. Rozhodčí: Lewis (Kan.), Kaval - Morrison (oba USA), Suominen (Fin.). Vyloučéní: 4:4. Bez využití. Diváci: 1610.

Sestava České republiky: Jakub Kovář - Blaťák, Nakládal, Čáslava, Kutlák, Němec, Krajíček - Frolík, Plekanec, Tenkrát - Hemský, Krejčí, M. Michálek - Průcha, Nedvěd, Vondrka - Petružálek, Novotný, Kašpar. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít