Češi skončili v hodnocení EHT druzí, v rozhodujícím utkání nestačili na Rusy

Česká hokejová reprezentace prohrála v posledním utkání Českých hokejových her 1:2 s výběrem Ruska. V celkovém hodnocení seriálu Euro Hockey Tour tak tým trenéra Hadamczika obsadil druhé místo. V tabulce brněnského turnaje Češi skončili třetí.

Zklamání českých hokejistů po zápase s Ruskem

Zklamání českých hokejistů po zápase s Ruskem | Zdroj: ČTK

Vyprodaná Kajot Arena byla svědky skvělého úvodu ze strany českého týmu. Ten první třetinu herně i výsledkově ovládl. Do vedení se Češi dostali již v 5. minutě, kdy přesnou Koukalovu přihrávku zužitkoval Ivan Rachůnek.

Ruský celek ožil až po první přestávce. Větší tlak a důraz v útočném pásmu přinesl sborné vyrovnání. Stalo se tak ve 24. minutě, kdy českou obranou nepokrytý Averin překonal bezmocného Saláka.

Následně Češi nevyužili obrovskou příležitost vrátit vedení na svou stranu, když zůstala z jejich strany nevyužita 83 vteřin trvající dvojnásobná přesilovka. Rusové během ní měli ale i kus štěstí, pokus Novotného totiž zastavila až tyč Barulinovy branky.

Rozhodující moment celého utkání se udál v samém závěru druhé periody. Pouhých šest sekund před druhým odchodem do šaten využili Rusové početí výhodu, kterou proměnil dorážející Kirill Petrov.

V poslední části se českému výběru vyrovnat nepodařilo. Na výsledku utkání nic nezměnila ani půlminutová hra bez brankáře v českém podání. Rusové si vítězstvím 2:1 zajistili celkové prvenství v hodnocení Euro Hockey Tour.

České hokejové hry v Brně, čtvrtý díl Euro Hockey Tour:

ČR - Rusko 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. I. Rachůnek (Koukal, T. Rachůnek) - 24. Averin (Kuzněcov), 40. Petrov. Rozhodčí: Nord, Sjöqvist (oba Švéd.) - Gebauer, Lederer (oba ČR). Vyloučení: 5:8. Využití: 0:1. Diváci: 7200 (vyprodáno).

ČR: Salák - Čáslava, T. Voráček, Trončinský, Nakládal, Mojžíš, Kolář - Pech, Novotný, Kašpar - Hertl, Vrána, Tenkrát - Gulaš, Jan Kovář, Vondrka - T. Rachůnek, Koukal, I. Rachůnek. Trenér: Alois Hadamczik.

Rusko: Barulin - I. Nikulin, Rjasenskij, Medveděv, J. Birjukov, Bělov, Denisov, Rylov, Zajcev - Petrov, Těreščenko, Mozjakin - Pěrežogin, Tichonov, Popov - Kokarev, Svitov, Plotnikov - Kuzněcov, Kazionov, Averin. Trenér: Zinetula Biljaletdinov.