Češi titul neobhájí, se Švédskem prohráli v semifinále MS 2:5

Čeští hokejisté prohráli v semifinále mistrovství světa se Švédskem 2:5. Jejich sen o obhajobě zlatých medailí tak skončil a v neděli si od 16 hodin zahrají pouze o bronzové medaile. V zápase o třetí místo je čekají Rusové, kteří podlehli ve druhém semifinále Finsku 0:3. Souboj o titul je v neděli na programu od 20:30 hod.

Švédští hokejisté se radují z jedné z branek v české síti při semifinále MS

Švédští hokejisté se radují z jedné z branek v české síti při semifinále MS | Zdroj: ČTK

Český tým se sice ujal v úvodu druhé třetiny zásluhou Eliášova gólu vedení, Švédové ale odpověděli náporem a po brankách Berglunda a Backlunda otočili vývoj skóre. Svůj náskok navíc navýšili v průběhu třetí části o další dvě přesné trefy.

Pět a půl minuty před koncem ještě vykřesal českou naději svým druhým gólem v zápase Eliáš, v závěrečné power-play ale pečetil švédský postup do finále svou další brankou Berglund.

„Myslím, že jsme odehráli dobrou první třetinu. Prohráli jsme si to ve druhé třetině. Šli jsme sice do vedení, ale jak jsme dali gól, udělali jsme zbytečný faul, neubránili oslabení. Oni vyrovnali a od toho momentu byli lepší. Ale pořád to bylo 2:1, dalo se s tím něco dělat. Ale brzy jsme začali ve třetí třetině bláznit, hráli jsme s nimi nahoru dolu. Měli hrozně moc situací dva na jednoho, tři na jednoho. To prostě v takovémto zápase asi nejde,“ hodnotil utkání brankář Ondřej Pavelec.

Česká republika - Švédsko 2:5 (0:0, 1:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 21. Eliáš (M. Michálek, Židlický), 53. Eliáš (Voráček) - 25. Berglund (Ekman Larsson), 36. Backlund (Sjögren), 49. Ericsson (Backlund), 53. Krüger (Tedenby), 60. Berglund (Petrasek). Rozhodčí: Burchell (Kan.), Reiber (Švýc.) - Šeljanin (Rus.), Terko (Fin.). Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. Diváci: 9300.

Česko: Pavelec - K. Rachůnek, Z. Michálek, Židlický, Škoula, Krajíček, Čáslava - Jágr, Plekanec, Červenka (26. Vampola) - Frolík, Eliáš, M. Michálek - Voráček, Marek, Rolinek - Průcha, Novotný, Hubáček. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček.
Švédsko: Fasth - Petrasek, Gunnarsson, Rundblad, S. Kronwall, Erixon, Fernholm, Ekman Larsson - Pääjärvi-Svensson, Berglund, Thörnberg - Nilsson, Eriksson, Persson - Silfverberg, Krüger, Tedenby - Sjögren, Wallin, Backlund - Ericsson. Trenér: Pär Marts.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít