Češi už nejsou v přesilovkách tolik nebezpeční. Vymýšlíme 'kraviny', tvrdí Jágr

Přesilové hry, to byla v úvodu hokejového mistrovství světa největší zbraň českého týmu. V prvních třech zápasech dali Češi ze 14 přesilovek pět gólů a v procentuální úspěšnosti byli nejlepší ze všech celků na turnaji. Jenže ve dvou posledních duelech dali z osmi početních výhod jediný gól a trenéru Vladimíru Růžičkovi přibývají vrásky na čele.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

MS hokej, ČR vs. Rakousko: Starkbaum Bernhard a Jaromír Jágr | Foto: Český rozhlas

„Přesilovky nehrajeme špatně, ale není tam koncovka a chybí góly,“ podotkl trenér Vladimír Růžička.

„Ze začátku se víc hrálo na Nakliho (Jakub Nakládal – pozn. red.), který má dobrou střelu. Teď hrajeme víc zespod a puky k němu už tolik nedostáváme. Potřebujeme pár střel seshora a poté se otevře prostor dole,“ popisuje kouč chyby při hře v početní převaze.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podle Jaromíra Jágra musí český tým hru v přesilových hrách do dalších zápasů zjenodušit

Pravdou je, že v úvodu turnaje dostával Jakub Nakládal od svých spoluhráčů spoustu přihrávek na střelu bez přípravy. V průměru vypálil reprezentační bek v každé přesilovce šestkrát.

„Mám za úkol nic moc nevymýšlet a pálit, pak se hraje úplně jinak. Soupeřova čtveřice je unavená a po střelách navíc přichází prostor pro kombinaci. Hraje se lépe, než kdybychom nevystřelili,“ je si vědom Jakub Nakládal.

Jenže v zápasech proti Francii i Rakousku se přihrávky ke střele takřka nedočkal. Od modré pálil v průměru jednou v každé početní výhodě. Tak nízký počet střel naštval i dalšího člena přesilovkového komanda Jaromíra Jágra.

„Dáváme si zbytečně komplikované přihrávky skrz třetinu, kde je spousta hráčů. Měli bychom tyhle věci řešit jednodušeji,“ má jasno 43letý útočník, podle kterého budou právě přesilové hry těžké zápasy rozhodovat.

Ofenzivní hvězdy českého týmu gólově zastupuje obránce Němec a čtvrtý útok

Číst článek

„ V posledních zápasech jsme góly v přesilovkách nepotřebovali, ale tím se nesmíme uspokojit. Až přijde velký zápas, tak musejí rozhodovat. Vymýšlíme kraviny, místo střely ještě volíme přihrávku skrz hráče. Všichni se stahují před bránu, vždy pak trefíte brusle nebo hokejku. Dát vyloženě gól do prázdné brány? Doba 1980 je dávno pryč,“ nebral si servítky Jágr.

Na nápravu už ale příliš času nezbývá. Češi na to mají ještě dnešní souboj s Německem a úterní duel se Švýcarskem. Pak už přijde na řadu, pokud se tam český tým probojuje, čtvrtfinálový zápas pravdy.

Petr Kadeřábek, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme