Češi v NHL brali body za asistence, jejich týmy ale padly

Asistence Patrika Eliáše nepomohla v pátečním utkání NHL hokejistům New Jersey k bodům. Ďáblové na domácím kluzišti podlehli Detroitu 1:3. Jaromír Jágr ve čtvrtém utkání v řadě nebodoval.

Střelec jediného gólu Devils Andy Green v souboji s detroitským Justinem Abdelkaderem | Zdroj: Reuters

Eliáš našel přesnou přihrávkou před brankou soupeře osamoceného Andyho Greenea a ten šikovnou tečí otevřel skóre zápasu. V poslední minutě druhé třetiny srovnal Joakim Anderson a ve třetí části dokonali obrat Red Wings Johan Franzén a Tomáš Tatar.

Ani gólové přihrávky dalších českých hokejistů nevedly k úspěchu. I přes asistenci Tomáše Hertla prohrálo San Jose v Carolině 3:5. Stejně tak přihrávka Jiřího Hudlera neodvrátila porážku Calgary s Coloradem 2:3.

NHL - výsledky:

New Jersey - Detroit 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky: 14. Greene (Eliáš) - 40. Anderson, 53. Franzén, 59. Tatar. Střely na branku: 11:21. Diváci: 13.223.

Carolina - San Jose 5:3 (0:2, 1:0, 4:1)
Branky: 32. Harrison, 45. Nash, 47. J. Staal, 54. Lindholm, 60. E. Staal - 8. Wingels, 17. Vlasic (Hertl), 50. Braun. Střely na branku: 35:25. Diváci: 14.553.

Columbus - Minnesota 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Branky: 22. Atkinson, 26. Foligno, 45. Jenner, 50. Umberger. Střely na branku: 41:20. Diváci: 11.319.

Chicago - Anaheim 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 5. Smith, 38. Versteeg - 4. Perry, 31. Getzlaf, rozhodující sam. nájezd Palmieri. Střely na branku: 25:26. Diváci: 21.586.

Calgary - Colorado 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
Branky: 8. Russell, 59. Stajan (Hudler) - 38. Talbot, 39. Parenteau, 43. MacKinnon. Střely na branku: 28:25. Diváci: 19.289.

Vancouver - Phoenix 3:2 v prodl. (0:0, 2:0, 0:2 - 1:0)
Branky: 22. Garrison, 40. H. Sedin, 64. Higgins - 51. Vermette, 53. Moss. Střely na branku: 32:39. Diváci: 18.910.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít