Češi v NHL mezi sebou soupeří o play-off. Rozhodovat budou maličkosti, ví Mrázek

Osm týmů postoupí v NHL do play-off a ve Východní konferenci bude tohle zavedené pravidlo smutným verdiktem pro některého z českých hokejistů. Pár zápasů před koncem soutěže to totiž vypadá, že jeden z trojice David Krejčí, Jakub Voráček nebo Petr Mrázek bude mít po 10. dubnu volno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Mrázek si na své narozeniny pohoršil statistiky | Zdroj: Reuters

„Finiš bude důležitý a bude rozhodovat každá chyba, každá maličkost,“ ví brankář Petr Mrázek.

Ten za sebou nemá dobrý večer. Detroit sice nad Pittsburghem vedl, ale nakonec prohrál 2:7 a český gólman už ve druhé třetině odjel z branky.

Jakoukoli hořkost ze střídání ale přebije, pokud se nakonec podaří Rudým křídlům protlačit do play-off na úkor jiného týmu, který táhnou Češi.

Přehrát

00:00 / 00:00

Gólman Detroitu Petr Mrázek ví, že o postupu do play off NHL budou v závěru sezony rozhodovat maličkosti

„Každý zápas a každý bod je důležitý. Na konci sezony bude rozhodovat maličkost – skóre nebo jeden dva body. Mohli jsme to vidět i loni, kdy 98 bodů nestačilo na play-off,“ předpovídá Mrázek, že o úspěchu či neúspěchu půlroční práce budou rozhodovat maličkosti a nejen v Detroitu se bude ročník hodnotit podle svého konce.

„Mluvíme o tom celou sezonu. Hned jak začne, tak přesně za tímto cílem začnete směřovat. My už jsme teď v pozici, kdy můžeme ovládat svůj osud, takže je pro nás ctí být momentálně součástí play-off,“ připomíná brankář Philadelphie Steve Mason.

Ten má v týmu dokonce tři české spoluhráče, zatímco v Bostonu hrají Davidové Pastrňák a Krejčí. Někdo z nich ale bude mít za dva týdny odpracováno a přitom by všichni ještě rádi pokračovali.

„Devadesát bodů stačit nebude. Devadesát pět nebo devadesát sedm by mělo. Uvidíme, jestli se to očekávání naplní,“ tuší hranici úspěchu gólman Detroitu Mrázek.

Přitom Boston a Detroit spolu hrají ve stejné divizi o třetí místo. Kdo na něm skončí, nemusí ho pořadí v celé konferenci zajímat, protože bude mít vyřazovací boje jisté.

Martin Charvát, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme