Češi vyhráli Euro Hockey Tour po výhře nad Ruskem 2:1

Čeští hokejisté porazili v závěrečném duelu Kajotbet Hockey Games v Brně Rusko 2:1 a po čtrnácti letech v historii ovládli sérii Euro Hockey Tour. Triumfovat se jim povedlo jen v prvním ročníku celé soutěže. Závěrečný díl v Brně vyhrálo Finsko, které porazilo Švédsko 4:1.

Alois Hadamczik dává pokyny českým reprezentantům

Alois Hadamczik dává pokyny českým reprezentantům | Zdroj: ČTK

Úvodní třetina byla až neobvykle rychlá, s minimem přerušování, ale také šancí. To ve druhé třetině bylo pozdvižení až až. Nejprve brankáře trochu překvapil Ketov. Ten při přečíslení dva na jednoho nezvolil ani střelu, ani přihrávku, ale objel branku a zasunul puk Kovářovi mezi betony.

Poté ale zaplněná brněnská hala, ve které stáli diváci i v tričku z krátkým rukávem, měla ve 36. minutě neplánovanou pauzu. Vysoké teploty totiž zničily led v hale, vzniklé díry musel personál haly zaledovat a čáry znovu namalovat. Rozhodčí poslali hráče do šaten s tím, že druhá třetina se dohraje poté a hned bude následovat třetí část.

Zbývající čtyři minuty ale dokonale stačily českému týmu k obratu. Nejprve Kašpar perfektně přihrál Petružálkovi před branku a o minutu později při přesilové hře podobně přesně centroval i Tomáš Plekanec na Petra Nedvěda.

Po utkání zveřejnil kouč Hadamczik také nominaci na mistrovství světa, ve které oproti utkání s Ruskem chybí útočník Jiří Tlustý, který má problémy s ramenem. Naopak na místo třetího gólmana vezme trenér Petra Mrázka, který oslnil při mistrovství světa dvacetiletých na přelomu roku.

První duel čeká Česko v pátek od 16:15 proti Dánsku.

Česká republika - Rusko 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 38. Petružálek (Novotný, Kašpar), 39. P. Nedvěd (Plekanec) - 24. Ketov (Zaripov). Rozhodčí: Laaksonen, Leppäalho (oba Fin.) - Gebauer, Lederer (oba ČR). Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít