Češi vyhráli v úvodním utkání Karjala Cupu ve Švédsku

Čeští hokejisté vstoupili do nové sezóny. V úvodním duelu Karjala Cupu porazili ve švédském Örnsköldsviku domácí reprezentaci 5:2. Další dva zápasy ma turnaji je čekají o víkendu v Helsinkách. V sobotu nastoupí proti hostitelskému Finsku, které prohrálo na úvod s nedělním českým soupeřem Ruskem 1:2 po samostatných nájezdech.

Český brankář Jakub Štěpánek při úspěšném zákroku proti švédské střele

Český brankář Jakub Štěpánek při úspěšném zákroku proti švédské střele | Zdroj: ČTK

Češi se dočkali odměny za úvodní aktivitu už ve třetí minutě. Průnik po levém křídle zakončil přesnou střelou kapitán Nedvěd. Na začátku druhé třetiny potom Hadamczikův tým sehrál skvěle přesilovku a po přihrávce Irgla se radoval z premiérové reprezentační trefy Petružálek.

Druhý inkasovaný gól ale Švédy probudil a po 40 minutách platil nerozhodný stav 2:2. Jenže závěrečné dějství znovu patřilo českému výběru. Tomu vrátil vedení Nedvěd, po nenápadné akci zvýšil na 4:2 Novotný a skóre zápasu uzavřel po Blaťákově ráně chytrou tečí Petružálek.

Z výhry se na úvod turnaje radují i Rusové. Ti vedli v Helsinkách po Radulově trefě nad domácím týmem dlouho 1:0, na začátku třetí třetiny ale vyrovnal Vatanen a o vítězství nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy. A v těch byla úspěšnější ruská reprezentace.

Karjala Cup - úvodní turnaj Euro Hockey Tour:

Švédsko - Česko 2:5 (0:1, 2:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 27. Jämtin (Kronwall, Warg), 35. Andersson (J. Fasth, Karlsson) - 3. Nedvěd, 22. Petružálek (Klepiš), 43. Nedvěd (Irgl, Mojžíš), 46. Novotný (Kotalík, Hubáček), 46. Petružálek (Blaťák, Klepiš). Rozhodčí: Bulanov, Ravodin (oba Rus.) - Käck, Yletyinen (oba Švéd.). Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 5227

Finsko - Rusko 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 41. Vatanen (Mik. Granlund, Immonen) - 13. Radulov (Nikulin), rozhodující nájezd Kuzněcov. Rozhodčí: Nord, Persson (oba Švéd.) - Kiilunen, Saha (oba Fin.). Vyloučení: 3:9. Využití: 0:1. Diváci: 11.244

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít