Česká dvacítka chce na hokejovém MS vylepšit loňské 7. místo

6. ledna bude znám první mistr světa roku 2012. Stane se jím vítězný tým šampionátu hokejistů do 20 let. Ten startuje v Kanadě už 26.12. a mezi deseti týmy se představí také česká reprezentace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

trenér Slavomír Lener | Foto: Jakub Ptačinský

Výběr trenéra Přerosta bude chtít vylepšit sedmé místo z loňského šampionátu. K tomu je potřeba skončit ve skupině do třetího místa a postoupit do vyřazovacích bojů, což by znamenalo porazit kromě Dánska také někoho ze silné trojice Kanada, Spojené státy a Finsko.

„Všichni kdo se orientují v hokeji ví, že to je nesmírně těžká skupina, ale pro nás je potřeba jít do toho turnaje postupně. Začínáme s Dánskem a pokud uspějeme, tak můžeme jít do dalších zápasů bez velkých tlaků a pokusit se v některém v tom zápase s Kanadou, Spojenými státy a Finskem odehrát dobrý zápas a překvapit,” říká šéftrenér Českého svazu ledního hokej Slavomír Lener.

Přehrát

00:00 / 00:00

Česká dvacítka chce na hokejovém MS vylepšit loňské 7. místo

Český tým bude spoléhat především na kompaktní kolektivní výkon, ve svém středu má ale osobnosti, které by měli své spoluhráče úspěšně vyvést z krizových situací.

„Mohli bychom jmenovat Hertla s Jaškinem, Holíka ze Zlína. Je tam spousta talentů co se týká zámořských hráčů, ale přeci jenom ta odpověď začíná v bráně a musím potvrdit, že jsme rádi, že došlo k dohodě a máme Mrázka v bráně. Když se podíváte zpětně, vždy měl tým při úspěchu kvalitního brankáře.”

Kvalitní brankář ale byl i na loňském šampionátu, přesto se Češi do vyřazovacích bojů nepodívali.

Vyhrají Evropané

„Tento tým, přestože je mladší, tak jsou tam hráči, kteří mají za sebou úspěchy. Vědí co to je úspěch, vyhrát turnaj, odehrát kvalitní zápasy s týmy ze silné šestky. Takže si myslím, že to sebevědomí by mělo být ještě silnější než bylo v loňském roce,” domnívá se Slavomír Lener, který má také svůj tip na celkového vítěze šampionátu.

„Všichni favorizují domácí Kanadu. Ta určitě udělá všechno proto, aby vyhráli, ale v poslední době získávají Evropané trochu převahu díky svým programům. Takže já bych si tipnul finále Kanada buď proti Rusku nebo Švédsku a pokud se tam dostanou, tak já bych si tentokrát tipnul na Evropany,” dává tip sázkařům Slavomír Lener.

Proti složení finále by asi neprotestovali ani kanadští pořadatelé, kteří poprvé v historii pustili dvacetileté hokejisty při šampionátu na stadiony kde se hraje NHL. Slibují si od toho nejen, že pokoří dvanáct let starý rekord v návštěvnosti, kdy 31 zápasů shlédlo více jak 450 tisíc diváků, ale také to, že hokejové svatostánky v Calgary a Edmontonu pomohou kanadskému výběru k návratu na juniorský světový trůn.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme