Česká hokejová '18' podlehla na MS favorizované Kanadě 0:5

Čeští hokejisté do 18 let prohráli ve svém druhém vystoupení na mistrovství světa v Německu s favorizovanou Kanadou 0:5. Po dvou zápasech v základní skupině B tak mají na šampionátu bilanci jednoho vítězství a jedné porážky.

ČSLH

ČSLH

Kanada neponechala v úvodu nic náhodě a už ve čtvrté minutě vedla 2:0. Za pouhých 70 sekund od začátku utkání se nejprve z dorážky prosadil Locke, chvíli poté pak skóroval Reilly. Definitivně potom rozhodl o osudu zápasu v 15. minutě Scheifele.

Češi vyrovnali ve druhé třetině alespoň opticky hru, z mála svých brankových příležitostí ale žádnou nevyužili. V poslední části duelu potom Kanada opět přitlačila a góly Scheifeleho s Murphym stanovila konečný výsledek na 5:0 ve svůj prospěch.

Třetí utkání hrají čeští mladíci v neděli proti Norsku, které tentokrát prohrálo se Švédskem vysoko 2:10.

Mistrovství světa hráčů do 18 let, skupina B (Drážďany):

Česká republika - Kanada 0:5 (0:3, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 2. Locke (Murphy, Quine), 4. Rielly (Quine, McNiell), 15. Scheifele (Murray, Murphy), 51. Scheifele (Catenacci, Murray), 55. Murphy (Murray). Rozhodčí: Sidorenko (Běl.), Stricker (Švýc.) - Horinek (SR), Wahl (USA). Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. Diváci: 2027.

Sestava ČR: Machovský - T. Pavelka, Hrbas, Šidlík, Musil, Jeník, Růžička - Frk, Hyka, Faksa - Hampl, Hertl, Jaškin - Sedlák, Švihálek, Rousek - Moravec, Beránek, Beran. Trenéři: Jiří Šolc a Martin Hosták.

Norsko - Švédsko 2:10 (1:1, 0:3, 1:6)
Branky: 19. a 46. Knutsen, - 24., 35. a 50. Zibanejad, 20. a 48. Forsberg, 38. a 57. Boyce Rotteval, 41. a 54. Rask, 45. Björklund.