Česká hokejová '18' udržela elitní skupinu MS

Čeští hokejisté zachránili elitní skupinu mistrovství světa této věkové kategorie. V německých Drážďanech totiž porazili Slovensko 4:3 a do tabulky skupiny o udržení si připsali druhou výhru, která jim zaručuje záchranu.

Hokejová hala v Bratislavě | Foto: Vojtěch Berger

Češi si jistotu záchrany doslova vybojovali. Sice už do druhé minuty po gólu Hertla vedli, jenže Slováci ještě do konce úvodní třetiny skóre otočili. Nejprve se prosadil Mráz a v samotném závěru první části pak skóroval při přesilové hře svého týmu Rapáč.

Svěřenci trenérů Šolce a Hostáka brzy po začátku druhého dějství vyrovnali díky brance Sedláka z trestného střílení, nerozhodný stav ale netrval dlouho, pouhé dvě minuty. Dvojnásobnou početní výhodu Slovenska totiž zužitkoval Vaško.

V závěrečné třetině ovšem Češi nakonec stav duelu převážili na svoji stranu. V 51. minutě se po rychlém protiútoku prosadil Matai a rozhodující branku, která zajistila týmu udržení v elitní skupině mistrovství světa, vstřelil v posledních šedesáti sekundách Sedlák.

Mistrovství světa hokejistů do osmnácti let v Drážďanech - o udržení:

Česká republika - Slovensko 4:3 (1:2, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 2. T. Hertl (Jaškin, Hampl), 24. Sedlák z trestného střílení, 51. Matai (Hrbas), 60. Sedlák - 7. B. Mráz (Daňo, Hinďoš), 19. Rapáč (Korím, Bezuška), 26. Vaško (Daňo, Korím). Rozhodčí: Sidorenko (Běl., Warschaw (USA) - Dussureault (Kan.), Suominen (Fin.). Vyloučení: 8:2, navíc Šidlík (ČR) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 500.

Sestava ČR: Machovský - Růžička, Hrbas, Musil, Jeník, Šidlík, Kvapil, T. Pavelka - Frk, Hyka, Sedlák - Hertl, Hampl, Jaškin - Matai, Švihálek, Rousek - Faksa, Beránek, Beran - Moravec. Trenéři: Jiří Šolc a Martin Hosták.

Švýcarsko - Norsko 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)