Česká hokejová dvacítka na MS končí, ve čtvrtfinále podlehla Slovensku 0:3

Čeští hokejisté podlehli v Montrealu ve čtvrtfinále mistrovství světa hráčů do 20 let Slovensku 0:3 a podesáté za sebou se nedostali do bojů o medaile. Branky vítězů vstřelili Michal Kabáč, Peter Cehlárik a Martin Réway. Svěřenci trenéra Miroslava Přerosta recept na brankáře Denise Godlu nenašli.

Češi podlehli na MS dvacítek Slovákům 0:3

Češi podlehli na MS dvacítek Slovákům 0:3 | Zdroj: ČTK

Slováci se v souboji o finále utkají s vítězem duelu mezi favorizovanou Kanadou a Dánskem.

Kvůli viróze vypadl z české sestavy útočník David Kaše, a do hry se tak vrátil Michael Špaček.

Dlouho se hrálo bez větších šancí a Češi se neprosadili ani při přesilovce po Réwayově vyloučení. Ve 14. minutě byli blízko gólu Slováci, když se střela Skalického odrazila od levé tyče a gólman Svoboda stihl včas zachytit puk lapačkou před brankovou čárou, což sudí Gofman s Oleninem ještě prověřili u videorozhodčího.

Další zaváhání v české defenzívě už ale Bokrošův tým potrestal. Kabáč se dostal z levé strany sám před Svobodu a se štěstím jej po blafáku do bekhendu překonal, když se padající puk odrazil od gólmanovy nohy do branky a Pastrňák ho odvrátil až za brankovou čárou. Pro Slováky byl tentokrát výrok od videa radostnější.

Při vhazování se nedařilo

Ve druhém dějství byly velké šance především na české straně. Ve 23. minutě se dostal do úniku v oslabení Ondřej Kaše, ale po blafáku do bekhendu trefil jen pravou tyč. Na druhé straně se pokoušel zvýšit Réway. Přerostův tým se tlačil za vyrovnáním, jenže Mašínův pokus byl zablokován a Zachova přihrávka nenašla hokejku Zdráhala ani Pastrňáka.

Závar před svou brankou musel řešit i Svoboda. Největší šanci druhé části připravil ve 34. minutě lídr české ofenzívy Pastrňák pro Zdráhala, který ale zblízka netrefil. Další možnost Vránovi na konci druhé části zmařil pádem pod nohy Godla a dorážet do odkryté branky nestačil Kämpf, jenž zkoušel smazat ztrátu také hned v úvodu třetí třetiny.

Slovenský hokejista Peter Cehlárik oslavuje vstřelený gól | Foto: ČTK/AP

Ve 42. minutě se dostal k zakončení před rozhozeným Godlou Pastrňák, do jeho rány ovšem stačil skočit Jaroš. Naděje Přerostova výběru pak držel Svoboda, který zlikvidoval Skalického únik při oslabení Slováků a také o několik minut později Sukelovu ránu. Češi se neprosadili při Šoltésově trestu a Slováci pak pojistili náskok.

V 55. minutě po neúspěšném vhazovaní – při tom se ostatně českému týmu nedařilo celý zápas – se po dalších chybách prosadil natřikrát před Svobodou Cehlárik. Ten mohl vzápětí přidat i další gól. Češi se snažili zdramatizovat utkání marně, naopak devět vteřin před koncem zamířil při power play do prázdné branky sparťan Réway. Česká dvacítka tak čeká na semifinále od bronzu v roce 2005 v Grand Forks.

ČR - Slovensko 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 19. Kabáč (Koyš), 55. Cehlárik (Lantoši, Rosandič), 60. Réway. Rozhodčí: Gofman, Olenin - Lazarev (všichni Rus.), Mills (Kan.). Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 7696.
Sestava ČR: M. Svoboda - Klok, Němeček, Štencel, Mašín, Košťálek, Ščotka, Baránek - Vrána, Kämpf, O. Kaše - Pastrňák, Zacha, Zdráhal - Mandát, Špaček, D. Kubalík - Gorčík, Marek Růžička, Voženílek. Trenéři: Miroslav Přerost, Jiří Juřík a Pavel Trnka.